ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ ТРИСТОРОННЬОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ РАДИ
В Одеській облдержадміністрації відбулось перше, у поточному році, засідання Одеської обласної тристоронньої соціально-економічної ради з представниками Об`єднання організацій роботодавців, органів виконавчої влади, Федерації профспілок Одеської області.
Згідно з ротацією, у 2021 році, головуючим співголовою є сторона роботодавців в особі голови правління Об’єднання організацій роботодавців в Одеській області Костянтина Журавля.
За результатами конструктивного обговорення визначено заходи, рекомендовані до виконання для покращення стану економічного та соціального розвитку області, подальшої взаємодії органів виконавчої влади з представниками роботодавців і профспілок в рамках здійснення сторонами своїх зобов’язань.
Першим для розгляду постало питання підвищення рівня заробітної плати, легалізації зайнятості населення у територіальних громадах області та погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, яке перебуває на контролі голови обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького.
Директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро Радулов доповів що розглянуто конкретні заходи здійснені для підвищення рівня середньої заробітної плати, показники росту середньомісячної заробітної плати штатних працівників за видами економічної діяльності в Одеській області та у територіальних громадах. Обласною державної адміністрацією підписані двосторонні меморандуми про співробітництво з підприємствами будівельної галузі, які взяли на себе зобов’язання підвищити рівень середньої заробітної плати своїм працівникам до вересня 2021 до 13,5 тис. грн. Також доручено районним державним адміністраціям утворити комісії з питань підвищення рівня середньої заробітної плати та легалізації робочих місць та залучити до роботи в них представників виконавчих комітетів міських, селищних, сільських рад, територіальних органів Державної податкової служби та Державної служби з питань праці.
Щодо реалізації пілотного проекту щодо фінансування професійної (професійно-технічної) освіти фахівець департаменту освіти і науки ОДА Наталя Чернишова доповіла, щоз 1 вересня 2020 року з обласного бюджету здійснюються видатки на оплату послуг з підготовки кадрів на умовах регіонального замовлення у 11 закладах професійної (професійно-технічної) освіти, які розташовані на території міста Одеса. У 2021 році обсяг фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які розташовані на території міста Одеса понад 58 млн. грн. На сьогодні заборгованість по виплаті заробітної плати, стипендії, комунальних послуг тощо у зазначених закладах професійної (професійно-технічної) освіти відсутня.
В той же час роботодавці області відзначають, що в наслідок неузгодженості розмірів трансферту було втрачено 800 місць бюджетного набору до профтехів.
На засіданні також представлено інформацію про діяльність Одеської обласної служби зайнятості в умовах децентралізації та взаємодія з новоутвореними місцевими органами влади. Так, кошторисні призначення на проведення громадських робіт в 2021 році передбачили лише 26 територіальних громад Одеської області на загальну суму 6124,9 тис. грн. У зв’язку з територіальною реформою питання співпраці громад і центрів занятості для подолання проблем безробіття є одним із основних. Тому дано завдання пропрацювати більш поглиблено шляхи взаємодії з громадами і надання спільних рішень з цього питання.
Під час засідання начальник управління міжнародних відносин обласної державної адміністрації Роман Григоришин поінформував про діяльність новоствореної Агенції регіонального розвитку Одеської області, одним з основних завдань якої є створення комфортних умов та сервісу для реалізації інвестиційних проєктів, підвищення інвестиційної привабливості регіону, залучення інвестиційних та кредитних ресурсів для регіонального розвитку.
А заступник голови Одеської ОДА Костянтин Гой звернув увагу на те, що рада покликана діяти для обміну думками та взаємними ініціативами. До розв’язання проблем в області необхідно долучати не тільки представників органів виконавчої влади, а співпрацювати всім разом, надавати чіткі пропозиції щодо вирішення складних ситуацій в області.
Було запропоновано на наступних засіданнях тристоронньої соціально-економічної ради представникам об`єднання організацій роботодавців, Федерації профспілок Одеської області поділитись успішними практиками стосовно проведеної роботи та досвідом щодо підвищення рівня заробітної плати, скорочення заборгованості з виплати заробітної плати, залучення інвестицій тощо. Зокрема, в рішення ради «Про стан підвищення рівня заробітної плати та легалізації зайнятості населення у територіальних громадах області» крім, представників від виконавчої влади, додати відповідальними представників від Федерації профспілок в Одеській обласній та об’єднання організацій роботодавців в Одеській обласній.
«Роботодавці готові залучатись до соціальних і економічних проектів області, надавати своїх експертів та представників для участі в їх розробці. В той же час ми не зможемо самостійно вирішувати питання працевлаштування безробітних, підняття розміру заробітних плат за відсутності необхідних економічних чинників та наявності цінового демпінгу з боку «тіньових» підприємців. І тому в подальшому дуже розраховуємо на співпрацю з ОДА та Федерацією профсоюзів» – підсумовуючи сказав Костянтин Журавель.