СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ОЗНАЙОМИВСЯ З НАУКОВОЮ БІБЛІОТЕКОЮ ІНСТИТУТУ ВИНОГРАДАРСТВА ТА ВИНОРОБСТВА ІМ.ТАЇРОВА ТА ЇЇ РАРИТЕТНИМ ФОНДОМ
Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, перебуваючи з робочим візитом в Таїровській селищній раді, ознайомився з роботою Інституту виноградарства та виноробства ім.Таїрова.
Зокрема, відвідав наукову бібліотеку ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН, яка була заснована 5 лютого 1905 року, коли Василь Таїров, на урочистому відкритті Виноробної станції, в якості подарунка презентував видання «Вісник виноробства».
«Я приємно вражений візитом до наукової бібліотеки «Інституту виноградарства та виноробства ім.Таїрова», фонд якої на сьогодні складає 105 тисяч примірників. З них є й рідкісні, цінні та раритетні видання – 1500 примірників» – сказав Сергій Гриневецький.
Голові Одеської ОДА показали й найдавнішу книгу з Раритетного фонду бібліотеки, який був офіційно відкритий в 2014 році – «Керівництво з патолого-хімічного аналізу по Гоппе» (1858 рік), на німецькій мові.
У раритетному фонді знаходяться і випуски «Вісника виноробства» за 1892-1917 роки. Привернув увагу голови Одеської ОДА і «Енциклопедичний словник Брокгауза і Ефрона» (1890-1904) у 82-х томах. Де у томі №82 опубліковано портрети всіх тих, хто брав участь в написанні статей для словника, в тому числі і портрет самого Василя Таїрова.
Зі спеціалізованих видань, які збережено в раритетному фонді наукової бібліотеки «Інституту виноградарства та виноробства ім.Таїрова» варто відзначити «Повний курс виноградарства» Фоекса (1904 р.); «Виноградарство» Барберона (1912 р.), «Керівництво з виноградарства з атласом малюнків» Цабеля (1873 р.). З загально-біологічних видань є цікаві книга Чарльза Дарвіна «Вчення про походження видів в царстві рослин і тварин» (1864 р.) і «Ботанічний атлас» Животовського (1883 р).