ВИДИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ЛІЦЕНЗУВАННЮ
Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню визначено у статті 7 Закону України від 02.03.2015 № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Перелік органів ліцензування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Відповідно до зазначеного Одеську обласну державну адміністрацію визначено як орган ліцензування у наступних видах господарської діяльності:
- централізоване водопостачання та централізоване водовідведення;
- виробництво теплової енергії;
- транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами;
- постачання теплової енергії.
ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЙ
Порядок отримання ліцензій на провадження видів господарської діяльності передбачено у статтях 10 – 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», а саме:
- оформлення та подання документів до органу ліцензування;
- документи, що подаються для отримання ліцензії
- порядок прийняття заяви про отримання ліцензії до розгляду та підстави для залишення її без розгляду
- розгляд заяви про отримання ліцензії, відмова у видачі ліцензії, видача ліцензії
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
Ліцензійні умови – нормативно-правовий акт Кабінету Міністрів України, іншого уповноваженого законом органу державної влади, положення якого встановлюють вичерпний перелік вимог до провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, обов’язкових для виконання ліцензіатом, та вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії.
Ліцензіат зобов’язаний виконувати вимоги ліцензійних умов відповідного виду господарської діяльності, а здобувач ліцензії для її отримання – відповідати ліцензійним умовам.
Для отримання ліцензії здобувач подає заяву про отримання ліцензії та документи, що до неї додаються.
Якщо документи подаються нарочно, здобувач ліцензії пред’являє документ, що посвідчує його особу.
У разі подання документів представником здобувача ліцензії додатково пред’являється оригінал документа (засвідчена копія), що засвідчує його повноваження.
Здобувач ліцензії подає заяву про отримання ліцензії за визначеною ліцензійними умовами формою.
До заяви про отримання ліцензії додаються:
1) документи відповідно до ліцензійних умов;
2) копія паспорта керівника здобувача ліцензії із відміткою органу державної податкової служби про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами-підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби);
3) опис документів, що подаються для отримання ліцензії, у двох екземплярах (у разі подання документів у паперовій формі).
Перелік підтвердних документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії, встановлюється ліцензійними умовами і є виключним.
Орган ліцензування протягом п’яти робочих днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії встановлює наявність або відсутність підстав для залишення її без розгляду і в разі їх наявності приймає відповідне рішення.
Орган ліцензування після встановлення відсутності підстав для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду розглядає її з метою встановлення відсутності або наявності підстав для відмови у видачі ліцензії шляхом аналізу підтвердних документів та одержання інформації з державних паперових та електронних інформаційних ресурсів.
У разі встановлення під час розгляду заяви про отримання ліцензії відсутності підстав для відмови у видачі ліцензії орган ліцензування приймає рішення про видачу ліцензії.
Строк прийняття рішення про видачу ліцензії або про відмову в її видачі становить десять робочих днів з дня одержання органом ліцензування заяви про отримання ліцензії.
У разі якщо орган ліцензування встановлює наявність підстав для залишення заяви без розгляду таке рішення приймається протягом п’яти робочих днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії.
Рішення набирає чинності та оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу ліцензування, а інформація про таке рішення вноситься до ліцензійного реєстру наступного робочого дня після його прийняття.
Ліцензія видається на необмежений строк (є безстроковою).
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОВІДВЕДЕННЯ
Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22 березня 2017 року № 307 (далі – Ліцензійні умови).
Обласні державні адміністрації здійснюють ліцензування господарської діяльності з централізованого водопостачання (виробництво та/або транспортування та/або постачання питної води споживачам) та/або централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічної води) для суб’єктів господарювання, що планують провадити у населених пунктах сукупна чисельність населення яких становить менше ніж сто тисяч осіб та обсяги реалізації послуг яких становлять відповідно: з централізованого водопостачання – менше ніж триста тисяч метрів кубічних на рік; з централізованого водовідведення – менше ніж двісті тисяч метрів кубічних на рік.
Здобувач ліцензії, який має намір провадити господарську діяльність з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення, подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1 до Ліцензійних умов.
До заяви про отримання ліцензії здобувач ліцензії подає документи згідно з переліком, який є вичерпним:
1) відомості про засоби провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення (додаток 2 до Ліцензійних умов);
2) відомості про місця провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення (додаток 3 до Ліцензійних умов);
3) копія паспорта керівника здобувача ліцензії із відміткою органу державної податкової служби про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами-підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби);
4) копія документа, що підтверджує наявність лабораторії, яка здійснює в установленому законодавством порядку виробничий контроль, або копія договору на виконання таких робіт з відповідними лабораторіями інших організацій;
5) схема мереж, споруд та інших об’єктів, задіяних у провадженні діяльності з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення, затверджена керівником суб’єкта господарювання, із зазначенням точок розмежування (за наявності) з іншими суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення та приладів обліку;
6) інформацію про підтвердження відсутності здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання у значенні, наведеному у статті 1 Закону України «Про захист економічної конкуренції», резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України у значенні, наведеному у статті 1 Закону України «Про оборону України» (додаток 4 до Ліцензійних умов);
7) відомості про доступність місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення (додаток 5 до Ліцензійних умов) (надається у разі наявності споживачів (населення), які використовують питну воду, послуги з водовідведення для забезпечення фізіологічних, санітарно-гігієнічних та побутових потреб).
Документи до заяви про отримання ліцензії здобувачем ліцензії надаються відповідно до опису, складеного у двох екземплярах за формою згідно з додатком 6 до цих Ліцензійних умов.
Ліцензіат має право звернутися до органу ліцензування із заявою про зупинення власної ліцензії повністю або частково (додаток 7 до Ліцензійних умов).
Для відновлення дії ліцензії, що була зупинена повністю або частково на підставі заяви ліцензіата або з інших підстав, визначених законодавством, ліцензіат подає до органу ліцензування заяву про відновлення дії ліцензії (частково або в повному обсязі) згідно з додатком 8 до Ліцензійних умов та, у разі зупинення ліцензії повністю або частково не за заявою ліцензіата, такі документи:
- відомості разом із підтвердними документами про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії повністю або частково;
- документ про сплату штрафу, передбаченого рішенням органу ліцензування, якщо дія ліцензії зупинена повністю або частково на підставі відповідного акта органу ліцензування.
Ліцензіат має право звернутися до органу ліцензування із заявою про звуження провадження виду господарської діяльності (додаток 9 до Ліцензійних умов).
Ліцензіат має право звернутися до органу ліцензування із заявою про розширення провадження виду господарської діяльності (додаток 10 до Ліцензійних умов).
До заяви про розширення провадження виду господарської діяльності додаються документи, як при отриманні ліцензії.
Форма заяви про переоформлення ліцензії на ім’я спадкоємця або на безстрокову встановлена додатком 11 до Ліцензійних умов.
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
Ліцензійні умови провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання (виробництво теплової енергії; транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами; постачання теплової енергії) затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 22 березня 2017 року № 308 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання».
Ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії
Обласні державні адміністрації здійснюють ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії суб’єктів господарювання у разі, якщо суб’єкт господарювання:
– провадить (має намір провадити) діяльність з виробництва теплової енергії (крім виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях, когенераційних установках та установках з використанням альтернативних джерел енергії) на виробничих об’єктах, що розташовані на території відповідної області України (території міста Київ);
– провадить (має намір провадити) діяльність з виробництва теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії.
Здобувач ліцензії, який має намір провадити господарську діяльність з виробництва теплової енергії, подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1 до Ліцензійних умов.
До заяви про отримання ліцензії здобувач подає документи згідно з переліком, який є вичерпним:
1) відомості про засоби провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії (додаток 2);
2) відомості про місця провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії (додаток 3);
3) засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують наявність у здобувача ліцензії на праві власності, користування, на підставі договору концесії або в управлінні на підставі договору управління активами, укладеного з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, заявлених засобів провадження господарської діяльності;
4) копії документів, що підтверджують правонаступництво суб’єкта господарювання (у разі надання йому у власність, користування (оренду, концесію тощо) цілісного майнового комплексу з виробництва теплової енергії) за борговими зобов’язаннями з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання, що виникли у суб’єкта господарювання, який раніше використовував зазначене майно (володів або користувався ним);
5) копія паспорта керівника здобувача ліцензії (або довіреної особи) із відміткою органу державної податкової служби про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами-підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби);
6) копії сторінок технічних паспортів теплогенеруючих установок (або інших документів), що підтверджують їх технічні характеристики та місце їх встановлення (у разі відсутності технічного паспорта на теплогенеруючі установки – інші документи, що підтверджують їх технічні характеристики);
7) інформація про підтвердження відсутності здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання у значенні, наведеному у статті 1 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України у значенні, наведеному у статті 1 Закону України “Про оборону України” (додаток 4).
Документи до заяви про отримання ліцензії здобувачем надаються відповідно до опису, складеного за формою згідно з додатком 5 до Ліцензійних умов, у двох екземплярах.
Для відновлення дії ліцензії, що була зупинена повністю або частково на підставах, визначених законодавством, ліцензіат подає до органу ліцензування заяву про відновлення дії ліцензії (частково або в повному обсязі) згідно з додатком 6 та такі документи:
– відомості разом із підтверджуючими документами про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії повністю або частково;
– документ про сплату штрафу, передбаченого рішенням органу ліцензування, якщо дія ліцензії зупинена повністю або частково на підставі відповідного акта органу ліцензування.
Форма заяви про переоформлення ліцензії на ім’я спадкоємця або на безстрокову встановлена додатком 7.
Ліцензування господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами
Обласні та Київська міська державні адміністрації здійснюють ліцензування господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами суб’єктів господарювання у разі, якщо теплові мережі суб’єктів господарювання розташовані на території відповідної області України (території міста Київ).
Здобувач ліцензії, який має намір провадити господарську діяльність з транспортування теплової енергії, подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1 до Ліцензійних умов.
До заяви про отримання ліцензії здобувачем надаються документи згідно з переліком, який є вичерпним:
1) відомості про засоби провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами (додаток 2);
2) відомості про місця провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами (додаток 3);
3) копія паспорта керівника здобувача ліцензії (або довіреної особи) з відміткою органу державної податкової служби про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами – підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби);
4) схема теплових мереж, споруд та інших об’єктів, задіяних у провадженні діяльності з транспортування теплової енергії із зазначенням точок розмежування (за наявності) з іншими суб’єктами господарювання, що провадять господарську діяльність з транспортування теплової енергії, та приладів обліку, затверджена керівником суб’єкта господарювання;
5) інформація про підтвердження відсутності здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання у значенні, наведеному у статті 1 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України у значенні, наведеному у статті 1 Закону України “Про оборону України” (додаток 4).
Документи до заяви про отримання ліцензії здобувачем надаються відповідно до опису, складеного за формою згідно з додатком 5 до Ліцензійних умов, у двох екземплярах.
Для відновлення дії ліцензії, що була зупинена повністю або частково на підставах, визначених законодавством, ліцензіат подає до органу ліцензування заяву про відновлення дії ліцензії (частково або в повному обсязі) згідно з додатком 6 та такі документи:
- відомості разом із підтверджуючими документами про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії повністю або частково;
- документ про сплату штрафу, передбаченого рішенням органу ліцензування, якщо дія ліцензії зупинена повністю або частково на підставі відповідного акта органу ліцензування.
Форма заяви про переоформлення ліцензії на ім’я спадкоємця або на безстрокову встановлена додатком 7.
Ліцензування господарської діяльності з постачання теплової енергії
Обласні та Київська міська державні адміністрації здійснюють ліцензування господарської діяльності з постачання теплової енергії суб’єктів господарювання у разі, якщо суб’єкт господарювання здійснює (планує здійснювати) постачання теплової енергії на території відповідної області України (території міста Київ).
Здобувач ліцензії, який має намір провадити господарську діяльність з постачання теплової енергії, подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1 до Ліцензійних умов.
До заяви про отримання ліцензії здобувачем надаються документи згідно з переліком, який є вичерпним:
1) відомості про засоби провадження господарської діяльності з постачання теплової енергії (додаток 2);
2) відомості про місця провадження господарської діяльності з постачання теплової енергії (додаток 3);
3) копія паспорта керівника здобувача ліцензії (або довіреної особи) з відміткою органу державної податкової служби про повідомлення про відмову через свої релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (подається тільки фізичними особами – підприємцями, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби);
4) інформація про підтвердження відсутності здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання у значенні, наведеному у статті 1 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України у значенні, наведеному у статті 1 Закону України “Про оборону України” (додаток 4);
5) відомість про доступність до будівель, в яких здійснюється обслуговування споживачів та/або отримуються звернення або скарги від споживачів, відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів (додаток 5).
Документи до заяви про отримання ліцензії здобувачем надаються відповідно до опису, складеного за формою згідно з додатком 6 до Ліцензійних умов, у двох екземплярах.
Для відновлення дії ліцензії, що була зупинена повністю або частково на підставах, визначених законодавством, ліцензіат подає до органу ліцензування заяву про відновлення дії ліцензії (частково або в повному обсязі) згідно з додатком 7 та такі документи:
– відомості разом із підтверджуючими документами про усунення підстав, що стали причиною для зупинення дії ліцензії повністю або частково;
– документ про сплату штрафу, передбаченого рішенням органу ліцензування, якщо дія ліцензії зупинена повністю або частково на підставі відповідного акта органу ліцензування.
Форма заяви про переоформлення ліцензії на ім’я спадкоємця або на безстрокову встановлена додатком 8.
ПЛАТА ЗА ВИДАЧУ ЛІЦЕНЗІЇ
Плата за видачу ліцензії, що видана місцевим органом виконавчої влади -Одеською обласною державною адміністрацією, становить 10 відсотків від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що діє на день прийняття рішення про видачу ліцензії.
Плата за видачу ліцензії вноситься ліцензіатом у строк не пізніше десяти робочих днів з дня внесення запису щодо рішення про видачу ліцензії до ліцензійного реєстру.
Документом, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії, є копія квитанції, виданої банком, копія платіжного доручення з відміткою банку, квитанція з платіжного термінала, квитанція (чек) з поштового відділення зв’язку.
Переоформлення ліцензії є безоплатним.
Плата за звуження провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, не справляється.
Реквізити рахунку для сплати за видачу ліцензій зазначаються у рішенні органу ліцензування.