Одещина приєднується до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насилля»
Щорічно 2 грудня в Україні відзначається Всесвітній день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня у 1949 році було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми.
В контексті відзначення цього Дня та з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить, Міністерством соціальної політики України у співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Агентством ООН з питань міграції та Громадською спілкою «А21 Україна», в рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» організовано виставку «Очікування VS Реальність», яку відкрито 30 липня в Києві, і яка до кінця року експонуватиметься у 18 регіонах України. Сьогодні вона – на Одещині.
Виставка покликана привернути увагу українців до проблеми боротьби із насильством та торгівлею людьми. Надзвичайно важлива вона для Одеської області, яка є регіоном зі значними міграційними процесами: спільний державний кордон із чотирма країнами – Болгарія, Румунія, Молдова та невизнане Придністров’я; вихід до моря у багатьох південних містах. Експозиція відбиває історію постраждалих українців, зокрема з Одещини, які в пошуках кращого життя приймали пропозиції ненадійних роботодавців. Як наслідок, наші співвітчизники потрапляли у небезпечні для життя ситуації та вимушені були шукати допомоги і підтримки на батьківщині.
За статистикою, всього по Україні з 2012 року до Міністерства соціальної політики України за встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми, звернулось 1 437 громадян, з них 1 119 отримали відповідний статус. В Одеській області цей статус отримало близько 60 громадян, в тому числі у 2018 році – 16, у 2019 – 13, протягом 10 місяців 2020 року —11.
Для довідки. На базі Одеської ОДА здійснює свою діяльність профільний департамент соціальної та сімейної політики, який в межах своїх повноважень надає сприяння в отриманні відповідного статусу особам, що постраждали від торгівлі людьми.
У разі потрапляння у небезпечну ситуацію отримати консультацію можна, звернувшись за номерами телефонів національної «гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів — 527. Також профільну допомогу можна отримати у департаменті соціальної та сімейної політики облдержадміністрації за номером телефону (048) – 725-06-53.