НАЛЕЖНЕ ПРОВЕДЕННЯ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ 2021/2022 ОБГОВОРЕНО НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ ОДЕСЬКОЇ ОДА

Підготовка об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціально-культурної сфери Одеської області до роботи в осінньо-зимовий період 2021/2022 – важливе питань, яке тримає на контролі голова Одеської ОАД Сергій Гриневецький.

На засіданні колегії Одеської облдержадміністрації директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності ОДА Антон Шалигайло надав комплексну характеристику поточного стану у зазначеній галузі.

«Одеська область знаходиться за крок до опалювального сезону. Позаду 160 днів плідної роботи з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимових умовах. На сьогодні рівень технічної готовності об’єктів галузі до роботи в опалювальному сезоні досягнув 100-відсотковой позначки» – сказав Антон Шалигайло.

За його словами, станом на 1 жовтня підготовлено до роботи теплове господарство, об’єкти водопостачання, житловий фонд, об’єкти соціального призначення. Заготовлено в необхідному обсязі запаси твердого палива та посипкового матеріалу. Приведено в готовність спеціалізовану техніку та обладнання.

«На заходи з підготовки громадами та підприємствами спрямовано понад 400 млн гривень. На разі завершується договірна компанія з підписання підприємствами теплопостачання поставок природного газу з НАК «Нафтогаз трейдинг». Проте вкрай болючим питанням, останнім часом, для всіх організацій, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів. Ціни на газ, внаслідок ринкових коливань сьогодні досягають критичних позначок в 40000 грн за 1000 кубів, перевищуючи в рази умови контрактів, укладених з постачальниками на початку року. На жаль, у зв’язку із цим мають місце факти відмови постачальників надавати газ за вказаними в угодах цінами, що призводить до загрози відключення від енергопостачання цих установ. На сьогодні АТ «Одесагаз» попередило про обмеження постачання газу 20 закладам соціальної сфери області, серед яких є і дитячі садочки та будинки інтернати» – додав Антон Шалигайло.

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький нагадав, що напередодні за ініціативою Президента України, Уряду, Палатою місцевих рад спільно з Асоціацією міст України підписано Меморандум про врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії. Представники громад беруть для себе зобов’язання залишити тарифи на теплопостачання для населення на рівні минулого опалювального сезону – і це головна позиція Президента України та Уряду.

«Натомість, держава надає допомогу в практичній реалізації завдань з метою сталого проходження опалювального сезону, а саме – розблокування рахунків підприємств; запровадження відстрочки платежів для теплопостачальників; врегулювання питання відпуску газу виробникам тепла для потреб опалення ОСББ та ЖБК за цінами як для населення 7420 грн/ тис. куб метрів; фіксація ціни газу для потреб опалення бюджетних закладів; фіксація до кінця наступного року ціни природного газу для бюджетних установ, які самі виробляють теплову енергію для забезпечення власних потреб відшкодування різниці в тарифах для підприємств галузі, яка утворилась станом на 01 червня поточного року та створює умови для реструктуризації боргів комунальників з енергопостачальними організаціями; запровадження державної субвенції громадам, індекс податкоспроможності яких нижче або дорівнює 0,9; фінансова підтримка підприємств теплокомуненерго – 4% ПДФО та по 13,44% акцизного податку з виробленого пального та акцизного податку з пального, ввезеного на митну територію України» – поінформував учасників засідання колегії ОДА директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Антон Шалигайло.

Таким чином, реалізація вказаних положень з боку місцевої влади та Уряду забезпечить непідняття тарифів на тепло для громадян в цьому опалювальному сезоні та створить умови для забезпечення безперебійного його проходження.