НА АПАРАТНІЙ, В ОДЕСЬКІЙ ОДА, ОБГОВОРИЛИ ПІДСУМКИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКЛАДІВ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ У МИНУЛОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
На черговій апаратній робочій нараді, яку провів голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, було розглянуто та обговорено ефективність виконання належних заходів та стан матеріально-технічного забезпечення навчального процесу у минулому навчальному році та – за результатами аудиту територіального управління Рахункової палати. З доповіддю виступив директор Департаменту освіти і науки ОДА Олександр Лончак.
Об’єктами перевірки стали Департамент освіти і науки ОДА, органи управління освітою територіальних громад регіону, комунальні підприємства та установи системи освіти Одеси та області. Протягом 2019 – 2020 років основними джерелами формування матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти Одеської області були чотири субвенції: перша – для реалізації заходів, спрямованих на підвищення якості освіти на загальну суму майже 72,85 млн грн, а саме, на придбання шкільних автобусів й автомобільних транспортних засобів (у тому числі для реалізації програм з інклюзивності для дітей з обмеженими можливостями), персональних комп’ютерів та послуг з доступу закладів освіти до Інтернету. Друга субвенція – для проведення ремонту існуючих зведення нових та спортивних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах усіх ступенів на загальну суму майже 6,84 млн грн. Третя – для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти в рамках реалізації Програми «Нова українська школа», на загальну суму майже 160 млн грн, включаючи закупівлю дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів тощо; в рамках реалізації цієї Програми оновлено та обладнано 2672 шкільних класів для 58 тис першокласників. І четверта субвенція – для реалізації Програми «Спроможна школа для кращих результатів», на загальну суму 20,0 млн грн.
Проте, як зазначив Олександр Лончак, в результаті аудиту виявлено ряд порушень фінансового та нефінансового характеру, зокрема, недотримання чинних нормативних вимог до умов співфінансування, неекономного та нерезультативного використання коштів субвенцій. У зв’язку з визначеними порушеннями вжито відповідні заходи щодо усунення їх наслідків, зокрема, шляхом завершення реалізації проєктів (з введенням об’єктів в експлуатацію у найближчий час), забезпечення відшкодування матеріальної шкоди, завданої територіальним громадам (включаючи повернення коштів до бюджетів) та притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення, встановлені під час аудиту.