МИ БУДЕМО ЛОБІЮВАТИ ПІДВИЩЕННЯ ДЕРЖПІДТРИМКИ АГРОСЕКТОРУ ДО 1% ВАЛОВОГО ВНУТРІШНЬОГО ПРОДУКТУ УКРАЇНИ! – РОМАН ЛЕЩЕНКО
Одеську область з робочою поїздкою відвідали Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко та його І-й заступник Tapac Висоцький.
Зрошення і державна підтримка агросектору – стали ключовими темами наради на Одещині, метою проведення якої стало, перш за все, отримання зворотного зв’язку від новоутворених територіальних громад та органів влади Одеського регіону з питань, що потребують врегулювання та забезпечення сталого наповнення місцевих скарбниць.
То ж розширена Всеукраїнська робоча нарада, участь в якій взяв голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, розпочалась з обговорення взаємодії органів місцевого самоврядування з органами дepжaвнoї викoнaвчoї влади з питань аграрного розвитку, земельних відносин та оподаткування.
Учасники обговорили норми проектів нормативно-законодавчих актів, які направлені на забезпечення додаткових надходжень плати за землю, податку на доходи фізичних осіб із сум орендної плати, яка виплачується громадян, що надають свої земельні паї в оренду фермерам, а також виведення з «тіні» заробітних плат працівників, зайнятих в сфері сільського господарства.
Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко повідомив учасників наради про те, що очолюване ним Міністерство буде лобіювати підвищення держпідтримки агросектору до 1% валового внутрішнього продукту України.
«Переконаний, що 4,5 млрд грн – це не той рівень державної підтримки, на який заслуговує наша потужна аграрна країна. Агропромисловий сектор на сьогодні формує в державі 50% валютної виручки та 20% ВВП, тому ми будемо лобіювати питання про збільшення державної підтримки агросектора в розмірі не менше 1% ВВП країни», – повідомив глава аграрного відомства Роман Лещенко на нараді в Одесі.
Міністр поінформував учасників наради і про зміну підходів Міністерства, в напрямку підтримки національного агровиробника. Він наголосив, що у тісному діалозі з аграрними асоціаціями та бізнесом вони напрацювали нові механізми підтримки, які допоможуть вирішувати актуальні проблеми аграріїв.
«За липень суб’єктам господарювання АПК спрямовано 478,8 млн грн для часткової компенсації відсотків за користування кредитами. Загальна сума виплат на сьогодні складає майже 565 млн гривень. Кошти отримають понад 2,6 тис. позичальників, які подали заявки до уповноважених банків. Загальний обсяг кредитів, залучений підприємствами – 190,0 млрд грн, з них пільгових (підлягають компенсації) – 27,0 млрд грн» – зазначив Роман Лещенко.
За словами І-го заступника Міністра агрополітики та продовольства Тараса Висоцького, держпідтримка створена на базі нової інституційної основи, яка називається ДАР (Державний аграрний реєстр) – з електронним кабінетом, з прозорою системою координат, підзвітністю і відкритістю. Сьогодні в основі візії розвитку АПК (розроблену Центром економічного відновлення) закладається дерегуляція і максимальна цифровізація всіх процесів, а також концентрація на підтримці тих виробників, хто є основою розвитку аграрного сектору. Важливий момент на якому закцентував увагу учасників наради І-й заступник Міністра, так це той факт, що всі програми держпідтримки АПК розділені на дві частини – вже діючі та нові.
Традиційним держпрограмами підтримки АПК залишаються – часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва; фінансова підтримка заходів у агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів; фінансова підтримка розвитку, садівництва, виноградарства та хмелярства; фінансова підтримка розвитку фермерських господарств; державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.
«Окрім 5 класичних напрямів держпідтримки сільгоспвиробників, які фінансуються з бюджету країни, у 2021 році з’явилося ще шість нових програм. До переліку нових програм підтримки входить – державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції; відшкодування втрат від повного пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру; державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі; державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції; державна підтримка виробників картоплі; державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка)» – додав Тарас Висоцький.