ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ НАБУЛИ НОВЕ ПРАВО – ПОВНОЦІННО РОЗПОРЯДЖАТИСЬ ЗЕМЛЕЮ, – РОМАН ЛЕЩЕНКО

Про шлях, який подолала країна, про впроваджені зміни та про перспективи, які отримає кожен українець, розповів Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

«Вітаю Україну і кожного громадянина з великою історичною подією – запуском ринку землі. Фінішна пряма вже позаду, адже всі базові земельні закони підписані та діють. Ми повернули історичну справедливість і відтепер українська земля належить справжнім господарям. Ми зробили величезний прорив для нашої держави», — наголосив Роман Лещенко.

«Жодне прізвище випадково вже не прослизне. За кожною ділянкою української землі стежить пильне око земельного моніторингу, геопорталу відкритих данних, системи контролю Міністерства юстиції. Це ті процеси, які дадуть можливість відкрити дані про всіх власників, про землю, про оподаткування і про використання. Все, що відбувається із землею, буде відбуватися по справедливості. Для нас принципово важливо відновити історичну справедливість і повернути землю українському народові: українській громаді, українцю та українському аграрію», – сказав Міністр.

Він акцентував, що українців не закликають продавати землю. Навпаки – потрібно працювати на своїй землі, бо це найбільш цінний ресурс, який постійно збільшуватиметься в капіталізації – відповідно, йтиме вгору й ціна за її оренду.

«Для ефективного захисту прав власників землі на законодавчому рівні було прийнято низку постанов щодо перевірки нотаріусами покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення та угод купівлі-продажу на дотримання вимог Закону. Вони у підсумку дадуть можливість забезпечити коректну процедуру продажу ділянок, правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі, а громадянам України – реалізувати своє конституційне право на вільне розпорядження своєю власністю», – пояснив Міністр юстиції Денис Малюська.

Із набуттям чинності Закону, в Україні нарешті починають діяти цивілізовані та справедливі правила і умови для збільшення доходів сільських жителів і територіальних громад.

«У комунальну власність усіх 1470 громад передані землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів. Тепер органи місцевого самоврядування можуть чітко встановити межі громад, провести інвентаризацію і оцінку земель, розробити комплексний план розвитку територій, контролювати використання земель, залучати інвесторів. Без участі місцевої влади жодне земельне питання не вирішуватиметься. Усе це – величезні можливості для наповнення місцевих бюджетів і розвитку територій. Але також це і велика відповідальність. Відтепер багато що залежатиме від якісного управління на місцях. Завдання ж держави – не допустити незаконних рішень і допомагати громадам вчитися, ставати більш ефективними», – сказав він.

«У зв’язку зі стартом ринку землі ДПС через свою систему центрів обслуговування платників та за допомогою всіх наявних ресурсів готова забезпечити якісне консультування кожного громадянина, в якого виникатимуть питання щодо оподаткування операцій із землею, – переконаний в.о. Державної податкової служби Євген Олейніков. – Тепер разом із функцією обслуговування платників податків ДПС має ще й контрольну – для тих, хто не бажає вносити свою справедливу частку суспільству на спільні потреби».

«З 1 липня 2021 року законодавство істотно розширило перелік земель, які можуть відчужуватися, але водночас ставить ринковий обіг сільгоспземель у жорсткі рамки, яких раніше не існувало. Держгеокадастр готовий забезпечити виконання Закону», – запевнив заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко.

Тож відтепер взаємодія Мінагрополітики, Мін’юсту, ДПС, Держгеокадастру та правоохоронних органів набуває нової якості: ретельно перевірятиметься кожна операція, пов’язана з землею.