1. Home
  2. /
  3. Громадянам
  4. /
  5. Детінізація доходів громадян та...
  6. /
  7. СПЛАТА ВНЕСКІВ ДО ПЕНСІЙНОГО...

СПЛАТА ВНЕСКІВ ДО ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ — ГАРАНТІЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ МАЙБУТНІХ ПЕНСІОНЕРІВ

Конституцією України забезпечено право громадянам на соціальний захист. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій.

Своєчасне та в повному обсязі фінансування усіх видів пенсій, передбачених законодавством, є основною функцією, яку покликаний здійснювати Пенсійний фонд України. Однак тенденція “старіння нації” та, внаслідок цього, поступове збільшення кількості осіб пенсійного віку потребує постійного збільшення обсягів фінансування Фонду. Тому ключовим питанням, є забезпечення необхідних обсягів надходжень до Пенсійного фонду України.

Дотримання фінансової дисципліни щодо сплати внесків до Пенсійного фонду безпосередньо впливає на розмір пенсій майбутніх пенсіонерів. Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” відповідальність за сплату внесків покладено на страхувальників – роботодавців, оскільки саме вони повинні забезпечити реалізацію права на пенсію своїм найманим працівникам. Нагадаємо, що до страхового стажу працівника включаються лише ті періоди (місяці) роботи, за які нараховано та сплачено страхові внески в розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Проте, не всі керівники підприємств усвідомлюють, що порушення ними зобов’язання по сплаті внесків за найманих працівників сприяє виникненню напруги у солідарній системі пенсійного забезпечення.

Станом на 1 квітня 2019 року 3396 підприємств та 47487 фізичних осіб-підприємців області не сплатили на рахунки органів Державної фіскальної служби 683 млн грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Крім того, загальна сума заборгованості за усіма видами платежів, які адмініструє Пенсійний фонд України, по Одеській області склала 96,6 млн грн, з яких 71,9 млн грн – заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Найбільшими боржниками з числа економічно-активних платників є:

ПАТ “Одеська ТЕЦ” – 1099,0 тис. грн,

Державне підприємство “Чорноморсько-азовське

виробничо-експлуатаційне управління

морських шляхів” – 570,5 тис. грн,

ПАТ “Одесахарчореммаш” – 276,4 тис. грн,

ПАТ “Спеціалізована пересувна

механізована колона № 1” – 170,7 тис. грн.

Недоотримані своєчасно кошти могли бути спрямовані на підвищення розміру пенсій та сприяти підвищенню рівня забезпечення незахищених верств населення.

Звертаємо увагу, що відтепер будь-яка особа має можливість переглянути свої персональні дані, що містяться в реєстрі застрахованих осіб. Для цього необхідно зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gou.ua).

В. о. начальника головного управління О. АБРОСКІНА