ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ОДЕСЬКОЇ ОДА СВІТЛАНА ФАБРИКАНТ: «У РОБОТІ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОДЕЩИНИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬ РІШЕННЯ»

В Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова пройшло чергове засідання Ради ректорів закладів вищої освіти Одеського регіону.

Участь в засіданні взяла і заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлани Фабрикант.

На засіданні підвели підсумками звітного 2020 року, зокрема обговорили стан і перспективи розвитку міжнародного співробітництва та вдосконалення системи оцінювання наукової та науково-технічної діяльності в закладах вищої освіти Одеського регіону відповідно оновленій дорожній карті з інтеграції науково-інноваційної системи України до Європейського дослідницького простору.

У минулому році закладами вищої освіти Одеського регіону проведена робота, яка була спрямована на розвиток наукового, кадрового та матеріально-технічного потенціалу, його концентрації на забезпечення зростання економіки регіону і України.

У вишах Одеського регіону у 2020 році працювало 7850 науково-педагогічних працівників. Захистили 204 кандидатські і 75 докторських дисертацій. Загальна кількість аспірантів регіону складала 1786 осіб. Найбільша кількість захистів дисертацій у термін отримано в ОНУ (65), Одеський національний педагогічний університет (32), Національний університет «Одеська юридична академія» (28), Одеський національний політехнічний університет (27), Одеська національна академія харчових технологій (24). 

Незмінною була і висока активність студентів-учасників Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, наукових конференцій – 21 575 чоловік. Чисельність молодих науковців Одеського регіону в 2020 році склала 2360 осіб. Отримували премії і гранти Президента України 14 науковців.

Окрім цього заклади вищої освіти Одеського регіону співпрацювали з всесвітньо відомими навчальними закладами і науковими центрами. Виконана спільна робота з написання монографій і навчальних посібників, проведені наукові конференції та окремі дослідження. Кожний заклад вищої освіти регіону має багатий позитивний досвід роботи з міжнародного співробітництва.

У відповідності з укладеними договорами відбувається обмін і направлення на стажування викладачів, співробітників, докторантів, аспірантів та студентів ЗВО нашого регіону з навчальними закладами і науковими центрами інших країн.

Організовані і проведені сумісні наукові дослідження, створені ресурсні центри та системи дистанційного навчання, проводяться спеціалізовані конференції, семінари, фестивалі, конкурси, дні культури, майстер-класи тощо. Крім цього, спільно видаються навчальні підручники, посібники та інша навчально-методична література.

У своєму виступі заступник Голови Одеської ОДА Світлана Фабрикант відмітила, що у 2020 році для практичної реалізації пріоритетних завдань наукової галузі були зроблені конкретні кроки, але залишаються проблеми, які вимагають рішення. Серед проблем, які знаходяться у центрі уваги – підготовка науково-педагогічних кадрів, збереження і розвиток наукових і педагогічних шкіл, видавнича та міжнародна діяльність. Для вирішення проблем закладів вищої освіти Одещина Світлана Фабрикант ініціювала робочу зустріч с міністром освіти України, та вже отримала попередню згоду від очільника міністерства.