В ОДЕСЬКІЙ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ «ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ І СТРАТЕГІЯ ЄС ДЛЯ ДУНАЙСЬКОГО РЕГІОНУ»

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в засіданні круглого столу на тему «Одеська область і Стратегія ЄС для Дунайського регіону: можливості та перспективи в контексті майбутнього головування України у ЄСДР».

Зазначена Стратегія – макрорегіональна ініціатива Євросоюзу, до реалізації якої залучені 14 країн Дунайського басейну, у тому числі Україна, яка займає значну частину Дунайсько-Карпатського регіону, що включає чотири області (Одеську, Чернівецьку, Івано-Франківську та Закарпатську, загальною площею 68100 кв. км із загальним населенням 6 160 400 осіб).

На даний час, окрім ЄСДР, прийнято ще три макрорегіональних стратегії ЄС; кожна з яких супроводжується планом дій, що регулярно оновлюється з урахуванням нових актуальних потреб та змін контексту – стратегія ЄС щодо Балтійського регіону (з 2009 р.), стратегія ЄС щодо Адріатико-Іонічного регіону (з 2014 р.), стратегія ЄС щодо Альпійського регіону (з 2015 р.).

Координаційний центр ЄСДР погодив заявку України на головування у цій ініціативі, таким чином, вона стала першою країною, що не є членом ЄС, але ж буде головувати у Стратегії з листопада 2021 по листопад 2022 року та протягом цього періоду буде відповідати за визначення пріоритетних напрямків співпраці європейських країн в рамках даної ініціативи. Зазначена Стратегія розглядається як інструмент сталого розвитку територій, що належать до української частини Дунайського регіону, та який надає гарну можливість для прискорення інтеграції України до європейської спільноти.

Основна мета зазначеного заходу – аналіз досвіду участі Одеської області в реалізації ЄСДР, обговорення подальших перспектив участі Одещини в Стратегії, інструментів, що необхідні для цього (включаючи фінансові), а також пріоритетів регіону на період головування України в ЄСДР. Для участі у заході було запрошено заступника Міністра розвитку громад та територій України Ігоря Корхового (в режимі онлайн), науковців-фахівців у галузях політології, економіки, екології та соціальних наук, експертів з питань регіонального розвитку.

В ході засідання круглого столу було заслухано та обговорено ряд різних доповідей, зокрема, та тему фінансових інструментів участі України в ЄСДР; реалізації екологічних проєктів з відновлення водно-болотних угідь та степів у регіоні дельти Дунаю в контексті ЄСДР; перспектив налагодження співпраці між областями української частини Дунайського регіону; спільної операційні програми «Басейн Чорного моря» та «Румунія – Україна».

Також було учасники круглого столу обговорили теми стратегічного характеру щодо пріоритетів та перспектив: головування України у ЄСДР; Одеської області в контексті головування України у ЄСДР; співпраці Одеської області з іншими областями української частини Дунайського регіону та створення системи координації участі Одеської області в реалізації ЄСДР. За результатами заходу було розроблено відповідну робочу резолюцію – документ, що визначає основні стратегічні напрямки подальшого розвитку Одеського регіону та України в цілому в контексті реалізації Стратегія ЄС для Дунайського регіону