У 20 ГРОМАДАХ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТАК І НЕ СТВОРЕНО СЛУЖБУ У СПРАВАХ ДІТЕЙ
Ситуація зі створення у складі виконавчих органів рад громад Одеської області служби у справах дітей бажає кращого. Так за словами в.о. начальника служби у справах дітей Одеської обласної державної адміністрації Наталії Утюпіної у 20 громадах так і не створено службу у справах дітей.
«Наразі служби у справах дітей утворено у 72 громадах (разом з колишніми містами обласного значення, окрім міста Біляївка) зі штатною чисельністю 259 працівники (147 працівників в новостворених ССД та 112 працівників в 7 колишніх містах обласного значення), фактична кількість працівників служб складає 225 (122 працівники в новостворених ССД та 103 в 7 колишніх містах обласного значення)» – повідомила Наталія Утюпіна на селекторній нараді з представниками громад.
Так наприклад, у Березівському районі службу у справах дітей не створили Миколаївська селищна рада, Новокальчевська, Петровірівська, Стрюківська сільські ради, а Ширяївська селищна рада створила службу у справах дітей без статусу юридичної особи.
В Болградському районі службу у справах дітей не створили Бородинська селищна і Городненська сільська ради.
В Білгород-Дністровському районі – Дивізійська, Кароліно-Бугазька, Плахтіївська та Успенівська сільські ради.
В Ізмаїльському районі до цих пір пасуть задніх Саф’янська сільська і Суворовська селищна ради.
Не все гаразд і в Одеському районі, де не має служб у справах дітей в Біляївській міській раді, Великодальницькій та Вигодянській сільських радах.
Подібна ситуація в 3 громадах в Подільського району – в Ананьївській міській раді, Долинській та Куяльницькій сільських радах.
А ось Роздільнянський район є взірцевим у цьому напрямку роботи, бо тут службу у справах дітей створили всі громади.
За словами Наталії Утюпіною, службою у справах дітей обласної держадміністрації неодноразово проводилася з органами місцевого самоврядування інформаційно-роз’яснювальна робота та надавалася методична допомога з питань утворення служб у справах дітей у складі виконавчих органів сільських, селищних, міських рад територіальних громад.
Проте зазначені територіальні громади до цього часу так і не утворили служби у справах дітей у складі своїх виконавчих органів рад, що не відповідає діючим вимогам законодавства та може призвести до порушення інтересів держави в частині гарантування забезпечення належного захисту прав дітей.