СПІЛКУВАННЯ В РЕГІОНАХ ДОПОМОЖЕ В НАПРАЦЮВАННІ НОВОГО ЗАКОНУ ПРО НАЦМЕНШИНИ
Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець спільно з членами комітету, народними депутатами України відвідали з робочою поїздкою Одесу і Одеську область.
Робоча група, яка розробляє нову редакцію закону про національні меншини, спеціально обрала Одещину для проведення чергового круглого столу з представниками громадських об’єднань, адже саме в нашій області компактно проживають представники багатьох національних меншин.
«Цей закон буде спрямовано на захист прав громадян України, які є представниками нацменшин. До Одеси приїхали для того, щоб зустрітись із представниками нацменшин, почути про проблеми та пропозиції щодо їх розв’язання», — сказав Дмитро Лубінець, вітаючи на нараді всі зацікавлені сторони, які долучились до зустрічі.
Привітав усіх учасників наради і голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.
«Представники ста тридцяти трьох різних народів та понад сорока конфесій поєднали на одеській землі свої долі, і це не тільки духовно збагатило її, а й надало неповторного колориту. Одещина офіційно, на європейському рівні була визнана лабораторією міжнаціональних відносин» – сказав Сергій Гриневецький.
Голова Одеської ОДА наголосив, що особливого значення національно-етнічні питання набувають у контексті адміністративно-територіальної реформи та децентралізації. Адже в умовах передачі повноважень і відповідальності на місця, одним з основних векторів є: надання громадянам якісних доступних послуг в усіх сферах, зокрема етнонаціональній та лінгвістичній; узгодження інтересів держави та територіальних громад з етнічно-мовних питань.
«До речі, було би доцільно нам разом із народними депутатами України, ініціювати внесення пропозицій до Закону «Про національні меншини в Україні» в частині, яка стосується поняття «меншини».
Офіційно це поняття було запроваджено Міжнародним пактом про громадянські і політичні права, ухваленим Генеральною Асамблеєю ООН у 1966 році. Але за 55 років докорінно змінилися підходи, права, роль етнічних груп у суспільстві. Тож цілком доречно змінити некоректне, часом образливе визначення «Меншини» на «Спільноти», що відповідає змісту поняття» – відзначив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.
Виступи Дмитра Лубінця і Сергія Гриневецького – у відео.