Імміграція в Україну – відповідальне рішення, і наша країна завжди рада вітати усіх бажаючих отримати її громадянство. Якщо ви іноземець, або особа без громадянства, для повноправної імміграції в Україну згідно із відповідними законами (Закон України «Про імміграцію», «Про громадянство України») потрібно пройти певну процедуру.
Заяву та пакет документів для отримання дозволу на імміграцію необхідно подавати особисто, до ДМС або дипломатичної установи України за місцем проживання (якщо ви знаходитеся за кордоном).
Якщо заявник неповнолітній чи недієздатний, заяву за нього подає його законний представник.
Термін розгляду заяви обмежено одним роком з моменту її подання.
Якщо імігрувати хоче один із батьків з неповнолітньою дитиною (чи дітьми), тоді він має надати нотаріально завірену заяву дружини/чоловіка, у якій зазначено, що він/вона не заперечує проти імміграції дітей. У разі відсутності такої заяви, необхідно пред’явити рішення відповідного державного органу про залишення дітей при батькові/матері, легалізоване консульською установою України.
За наявності поважних підстав, таких як серйозна хвороба або стихійне лихо, заява може бути надіслана поштою, або подана уповноваженою заявником особою, яка має нотаріально завірений оригінал доручення.
Більш детальні відповіді на запитання, що стосуються імміграції, можна отримати на офіційному сайті Державної міграційної служби України, за телефоном (048) 705 31 68, відіславши листа на адресу info@dmsu.gov.ua або завітавши до найближчого відділення ДМС.