БРИФІНГ ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ОДЕСЬКОЇ ОДА АНТОНА ШАЛИГАЙЛА

Сьогодні відбувся брифінг Директора Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Одеської ОДА Антона Шалигайла.  Ключова тема – «Стан проходження опалювального сезону 2021-2022 років та тарифна ситуація в Одеській області».

«12 жовтня 2021 розпорядженням голови обласної державної адміністрації було розпочато опалювальний сезон 2021-2022 років в Одеській області. Зважаючи на кліматичні особливості та географічне розташування Одещини, підключення до тепла житлового фонду та об’єктів соціальної сфери відбувається поступово. Всіма теплопостачальними компаніями укладені відповідні контракти на постачання газу. Фактичний запуск опалення в системах централізованого теплопостачання виконується згідно з рішеннями відповідних органів місцевого самоврядування. На сьогодні наступні населені пункти, які використовують централізовану систему теплопостачання вже почали опалення споживачів: з 16.10 – Подільськ, з 01.11 – Ізмаїл, 02.11 – Чорноморськ» – повідомив Директор Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Одеської ОДА.

За інформацією Антона Шалигайла, Білгород-Дністровський, Теплодар, Южне планують розпочати опалення міст з 8.11.2021 враховуючи температурні показники повітря.

По області на сьогодні в роботі перебувають 319 котелень (26% від загальної кількості), які опалюють 474 житлових будинків (що складає 10%), 1005 об’єктів соціальної сфери, або 55%, з яких: 478 дошкільні заклади (57%); 184 заклади освіти (21,2 %, на даний час канікули); 113 закладів охорони здоров’я (90%).

Аварійні ситуації відсутні. Підключення тепла по області триває в штатному режимі та знаходиться на щоденному контролі місцевих адміністрацій.

«Питання забезпечення газом бюджетних установна території області врегульовано завдяки механізму постачальника «останньої надії» відповідно до прийнятої 25 жовтня 2021 постанови Кабінету Міністрів України № 1102.

Оператором газорозподільчих мереж – АТ «Одесагаз» взято до виконання рішення Уряду щодо безумовного постачання газу бюджетним закладам. На сьогодні ведеться робота з включення газу для опалення за заявками споживачів. Поряд з цим, триває процедура укладення угод на постачання газу з державним постачальником «Нафтогаз трейдінг» із фіксованою Меморандумом ціною 16,8 грн куб м газу» – додав Антон Шалигайло.

Стосовно поточної тарифної ситуації, то заоприлюдненими даними АТ «Одесагаз» прогнозований рівень тарифу на розподіл газу у 2022 році становитиме попередньо 4 грн 52 коп (без ПДВ), замість діючого на даний час 80 коп за куб м. (без ПДВ).

«Однією з вагомих причин такого прогнозного підняття – є скорочення обсягів використання газу основним споживачем в регіоні – державним підприємством «Одеський припортовий завод» у зв’язку із зупинкою його виробництва. Нагадаємо, що ОПЗ використовує третину річного обсягу споживання газу області (понад 60 млн куб метрів природного газу на рік).

Разом з тим, відповідно до процедури відповідне рішення про перегляд та встановлення тарифу на розподіл газу у 2022 році для свої ліцензіатів має приймати НКРЕКП» – сказав Директор Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Одеської ОДА.

Антон Шалигайло зазначив, що Обласна державна адміністрація вже звернулась листом до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення безперебійного функціонування стратегічно важливого для всієї країни державного підприємства з метою недопущення значного зростання вартості послуги з розподілу газу на території Одеської області.

«Щодо постачання газу для населення Одеської області, то за повідомленням від 30 жовтня поточного року регіонального постачальника ТОВ «Одесагаз-Постачання» зменшено цінову пропозицію поставки природного газу для побутових споживачів з 01 листопада 2021 р. з 9 грн 20 коп до 7 грн 96 коп./м.куб з ПДВ (тариф зменшено на 1,24 грн). Таким чином, регіональний приватний постачальник приєднався до низки постачальників країни, які знизили вартість послуг для населення до рівня 8 грн за м куб газу» –  сказав Антон Шалигайло.

Щодо тарифів на електроенергію, він зазначив, що вони залишаються не змінними.За рішенням Уряду з 1 жовтня для тих домогосподарств, які споживають обсяг електричної енергії до 250 киловат годину, вартість одного кіловату становитиме 1 грн 44 коп. Для всіх інших ціна залишається 1,68 грн. за киловат.

«Відповідно до умов Меморандуму, укладеного 30 вересня між Урядом та органами місцевого самоврядування, тарифи на теплопостачання для населення будуть залишаться на рівні, встановлених для минулого опалювального сезону у всіх населених пунктах країни, зокрема і Одеської області. Обласна державна адміністрація здійснює постійний моніторинг ситуації та буде інформувати й надалі про стан проходження опалювального сезону та інших актуальних питань» – резюмував Антон Шалигайло.