Як перевірити бізнес-партнера?

Інвестиція – це ризик, тому перед початком співпраці кожен інвестор повинен ретельно вивчити компанію-партнера. Загальна база досьє онлайн сервісу YouControl дозволяє отримати повну картину щодо підприємства чи установи, уберегтися від ризиків натрапити на шахраїв та отримати актуальну інформацію щодо діяльності компанії, що вас цікавить.

YouControl – доступна платформа, спрямована на те, щоб зробити прозорішим та безпечнішим бізнес-середовище нашої держави. Більше інформації про те, як перевірити майбутнього бізнес партнера читайте на сайті Агентства з питань інвестицій та розвитку ООДА.

Реєстрація в YouControl дає можливість переглянути досьє контрагента і дізнатись таку важливу для прийняття рішень щодо співпраці інформацію:

  • Перевірте правомочність компанії – чи підприємство взагалі існує, можливо воно вже офіційно ліквідоване, чим займається підприємство. Переконайтесь, що ваш партнер має право займатись тим видом діяльності, який він вам пропонує. Програма дозволяє переглянути статус юридичної особи та перелік видів діяльності.
  • Перевірте, який статутний капітал та чи був він внесений засновниками.
  • Дізнайтесь історію компанії, адже інформація про великий досвід роботи може не збігатись з датами існування компанії. Також можливо переглянути історію присвоєння КВЕДу по кожному виду діяльності.
  • Дізнайтесь, чи є у партнера необхідні для діяльності ліцензії. Особливу увагу зверніть на контрагента, в якого ліцензія була анульована, може він більше не має права займатись діяльністю, яку декларує, також варто дізнатись, чому його позбавили ліцензії.
  • Довідайтесь, чи є ваш контрагент платником ПДВ, тому що можуть виникнути проблеми з віднесенням відповідних сум до складу податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування ПДВ, що означатиме суттєві фінансові втрати. Також варто перевірити, чи не має компанія податкових боргів.
  • Перевірте доступні судові документи – так ви можете дізнатись, які судові справи мав ваш партнер, чи виступав позивачем або відповідачем, чи велись щодо підприємства або його посадових осіб кримінальні справи.
  • Перевірте власників, кінцевих бенефіціарів та ключових акціонерів. Досьє дає змогу ознайомитись зі структурою власності контрагента, дізнатись, хто є справжнім власником та хто приймає рішення, чи є в засновниках підозрілі компанії чи особи, або офшори.
  • Проведіть перевірку зв’язків компанії та директора, адже інколи бувають досить заплутані схеми компаній, пов’язаних власниками та не схожих за діяльністю, або інформація про засновників чи власників навмисно змінена задля незаконних дій.
  • Дізнайтесь, де зареєстрована компанія, адже може бути, що це адреса “масової реєстрації”, яку обирають компанії, що не мають коштів на оренду власного приміщення, або ховаються від контролюючих та правоохоронних органів.
  • Перевірте фінансові ризики, репутацію партнера та дізнайтесь, чи є фінансові обмеження директора, щоб не підписати контракт на суму, яка перевищує обмеження.
  • Ознайомтесь з графічними матеріалами щодо фінансової потужності компанії за останні роки, дізнайтесь про її зовнішньоекономічну діяльність, а також про тендерні закупівлі партнера, щоб мати повну інформацію щодо контрагента.