Через антену, супутник та онлайн – державний телеканал «Дом» значно розширив своє мовлення
З 1-го березня державний цілодобовий розважально-інформаційний телеканал «Дом», що входить до ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (далі – МПІУ), вийшовши на супутник Astra та увімкнувши 10 нових передавачів, збільшив свою присутність на території Донецької й Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь для об’єктивного інформування українців та їхнього повернення до українського порядку денного.
Державний мовник став ближчим до мешканців тимчасово окупованих територій (ТОТ) завдяки збільшенню кількості передавачів аналогового та цифрового сигналу вздовж лінії зіткнення на Донбасі. З 1-го березня на Луганську область працюють 5 передавачів, на Донецьку – 7, а на Крим – 6. Загалом їх 18. Завдяки цьому «Дом» бачать майже усі міста ТОТ. Про це повідомляє пресслужба телеканалу.
«З 1 березня ми вийшли на супутник Astra, тому що іншим способом до Криму сигнал, на жаль, доставити дуже складно. До того ж 30% населення споживає контент саме через супутник. Також ми присутні й активно розвиваємося на діджитал-платформах. Таким чином, кількість наших потенційних глядачів зростає в рази», – розповіла генеральний директор ДП «МПІУ» Юлія Островська.
Відтепер кожен охочий з легкістю зможе побачити прямий ефір телеканалу «Дом» на його сайті.
Усі параметри підключення через антену та супутник Astra 4А можна знайти на YouTube-каналі, а карту мовлення – на сайті телеканалу.
Базові параметри супутникового мовлення телеканалу «Дом»:
– супутниковий ретранслятор – ASTRA-4A;
– орбітальна позиція – 5° сх. д.;
– частота прийому – 12130 МГц;
– символьна швидкість – 27500 Ксимв./сек.;
– коефіцієнт корекції помилок (FEC) – ¾;
– поляризація – вертикальна;
– стандарт мовлення — DVB-S, MPEG-2;
– умови розповсюдження програм – у відкритому вигляді.
Що стосується каналу UATV, що також входить до ДП «МПІУ», з 1-го березня канал реформується та стає російськомовним. Своєю думкою щодо такого рішення телеканалу поділився його шеф-редактор Олексій Мацука: «Україна бере на себе лідерську роль для всього світу з виробництва російськомовного, адекватного, журналістського, неупередженого контенту. Фактично – це конкуренція «Останкіно» та їхньому RT. Зараз буде більше уваги до UATV російською мовою. Не виключаю, що колись з’явиться UATV іншими мовами, стратегічно важливими для нашої країни. Однак для нас сьогодні стратегічний регіон присутності – це колишній Радянський Союз й аудиторії, що отримують сигнал з телевежі «Останкіно».
Через супутник телеканал UATV охоплює майже 60 країн. Країни мовлення через кабельних операторів – Азербайджан, Болгарія, Грузія, Ізраїль, Канада, США, Німеччина, Латвія, Молдова, Польща.
Пов’язує обидва канали ДП «МПІУ» завдання доносити правду про Україну – висвітлювати справжню позицію влади, реалії того, що відбувається у світі, всередині країни та на тимчасово окупованих територіях.