Енергонезалежність має призводити до кращого життя українців

Про це заявив тимчасово виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Платіжка».

«Боротьба за енергонезалежність. Вона, з одного боку, має призводити до сильнішої держави. До держави, яка може захищати свою країну. Держави, яка може захищати своїх громадян. З іншого боку, зрозуміло, що енергонезалежність має призводити до кращого життя українців», – зазначив він.

Міністерство енергетики України вважає, що для енергонезалежності держава має бути з ринковою економікою, чесною конкуренцією операторів. Також вона має захищати споживачів.

«Як ми бачимо це майбутнє? Енергонезалежне майбутнє. З одного боку, так, мають бути ринкові ціни. Ми є країна з ринковою економікою, яку визнають всі у світі. Ринкова економіка закладена у законодавство України. З іншого боку, важливо, щоб так само як це роблять у цивілізованих країнах, держава робила все необхідне для того, щоб конкуренція була чесною, бо чесна конкуренція відповідає інтересам споживачів», – додав він.

За словами Юрія Вітренка, держава має захищати від “зловживань на ринку і не перекладати неефективність на споживачів”.

«Є так звані природні монополії. Тобто, є сегменти енергетичного ринку, де може і має бути конкуренція, але є природні монополії. Наприклад, оператори розподілу газу та електроенергії. Немає економічного сенсу будувати дві труби, які підводять газ до оселі українців. Або дві лінії електропередач. Але тарифи таких монополій мають бути справедливими, вони мають регулюватися. І тут ми ще маємо повною мірою якраз запровадити європейські правила, зокрема, які роблять так, щоб ці тарифи відображали витрати ефективного оператора, а не будь-якого оператора, який може бути неефективним», – сказав т.в.о. Міністра енергетики.

Також він зазначив, що для українців передбачені пільги та субсидії для оплати комунальних послуг.

«І дуже важливо, щоб ми захищали тих, хто не може платити повну ринкову ціну і повні ринкові тарифи. Для цього передбачені монетизовані пільги та субсидії, щоб люди отримували гроші, які вони б могли використовувати для того, щоб оплачувати ринкові тарифи і ринкові ціни», – підсумував він.