УКРАЇНСЬКИЙ ВЧИТЕЛЬ ВИГРАЄ БИТВУ ЗА УКРАЇНУ, ЯКЩО ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЙОМУ МІЦНИЙ ЗАКОНОДАВЧИЙ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТИЛ! – СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ.
Сьогодні, в Одеському академічному музично-драматичному театрі ім.Василька відбулися святкові урочисті заходи напередодні Дня працівників освіти.
Освітян Одещини з професійним святом привітав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.
«Важко переоцінити український внесок у розвиток світової педагогічної науки: Василь Сухомлинський та Антон Макаренко, Софія Русова та Костянтин Ушинський, Юліан Кобилянський, Алла Богуш. Ми пишаємося тим, що український педагогічний Олімп нової історії складають і імена наших земляків: Микола Миколайович Палтишев, Алла Петрівна Бистріна, Борис Давидович Литвак, Анатолій Никифорович Гальчинський, Микола Якович Голощапов тощо. Сьогодні традиції української педагогіки, ідеї національної школи гідно втілюєте ви – сучасні освітяни» – сказав у своєму вітальному слові Сергій Гриневецький.
Голова Одеської облдержадміністрації, назвав імена і освітні заклади, якими пишається Одещина. Перш за все, за його словами – це Южненська Авторська експериментальна школа-комплекс I-III ступенів члена-кореспондента Національної Академії педагогічних наук України, заслуженого працівника освіти Миколи Гузика, яка рішенням Ради з питань освіти ЮНЕСКО була внесена до реєстру найкращих шкіл Європи та визнана кращою серед 100 передових шкіл України, що визначають інноваційну педагогіку ІІІ-го тисячоліття. Це – і один з провідних освітніх осередків регіону –Рішельєвський науковий ліцей. На разі вчитель фізики ліцею Павло Віктор увійшов у десятку найкращих учителів України.
Це і плеяда викладачів-новаторів: заслужений вчитель України Світлана Вишня з міста Южне; вчитель історії та права Чорноморського закладу освіти №1, член робочої групи з розробки стандартів Нової української школи В’ячеслав Майорський; Заслужений вчитель України Ольга Бухтій; вчитель інформатики школи №65 м. Одеса Олег Пустовойт, який увійшов в топ-50 кращих учителів України; вчитель української мови та літератури закладу освіти №4 міста Чорноморськ Тетяна Шинкаренко.
Керівник Одеської області зазначив, що успішно впроваджують педагогічні експерименти у школі №8 міста Ізмаїл; Старокозацькому опорному закладі Білгород-Дністровського району; Роздільнянському закладі загальної середньої освіти №1; Березанському закладі загальної середньої освіти Вигоднянської громади; Овідіопольському НВК.
«Ми пишаємося тим, що наша Одещина славна плеядою педагогічних династій, де протягом років від діда до онука передаються педагогічна майстерність та шана до професії. Серед відомих династій хочу назвати династію Колебошиних з Одеси; Шевченків з Березівки; Гончарових та Дімових з Білгорода-Дністровського; Гузиків з Южного; СвІдових з Роздільнянщини; Бондаренків, Байкул, Лайтан, Баранових з Подільского району. Дає надію і той факт, що в нинішньому навчальному році до освітянської родини долучилися понад 150 молодих фахівців» – додав голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.
Торкнувся керівник області і проблем вищої школи відзначивши, перш за все, зниження якості та послідовності наукової праці, адже за наявних системи оплати і навантаження, на думку Сергія Гриневецького, у викладача вищої школи просто не залишається можливостей та часу для ефективної наукової діяльності. До того ж, переконаний голова ОДА, система державного фінансування стимулює заклади вищої освіти працювати у напрямі нарощування кількості студентів, а не підвищення якості освіти.
«Як і раніше, впевнений, що педагоги, медики та ядерники не можуть отримувати освіту за контрактом! Невтішні наслідки цього ми вже починаємо спостерігати сьогодні, а у подальшому це призведе до деградації суспільства» – сказав Сергій Гриневецький.
Зі свого боку голова Одеської обласної державної адміністрації доповів, про те, які кроки робить обласна влада у напрямку розвитку системи української освіти в нашому регіоні, зокрема задля створення сучасного комфортного освітнього середовища для здобувачів освіти.
«В області реалізується програма Президента України «Велике будівництво». Сьогодні в рамках Програми завершено будівництво 17 об’єктів–6-ти шкіл, 5-ти дитячих садків та 6-ти стадіонів. Тривають роботи ще на восьми об’єктах. На цей час опрацьовуються проєкти на 2022 рік. 20 серпня до територіальних громад області (п’яти міських та 16 селищних і сільських) для закладів загальної середньої освіти були передані нові шкільні автобуси. На сьогодні пріоритетом для нас постає створення безбар’єрного, доступного і безпечного освітнього середовища, зокрема реформування системи шкільного харчування» – зазначив Сергій Гриневецький.
Голова Одеської ОДА переконаний, що освіта – це та стратегічна сфера, від якої залежить розвиток регіону та всієї нашої держави.
«Напередодні нашої зустрічі, я звернувся до своєї статті, яка у 2006-му році вийшла у газеті «Голос України», і мала назву «Хто виграє битву за Україну?». Сьогодні я точно знаю відповідь на це питання: Саме український вчитель виграє битву за Україну, якщо забезпечити йому міцний законодавчий та соціально-економічний тил» – додав Сергій Гриневецький.
З нагоди професійного свята – Дня працівників освіти, за багаторічну плідну педагогічну працю, значний особистий внесок у забезпечення розвитку та реформування вітчизняної освіти, високу професійну майстерність ряд педагогів були нагороджені Почесною відзнакою голови Одеської облдержадміністрації, Почесними грамотами Одеської ОДА, нагрудними знаками «Василь Сухомлинський» та «Відмінник освіти».