СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ЗУСТРІВСЯ З ВІЦЕ-МАРШАЛКОМ ПІДКАРПАТСЬКОГО ВОЄВОДСТВА РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів робочу зустріч з віце-маршалком Підкарпатського воєводства Республіки Польща пані Євою Драус аби узгодити напрями подальшої співпраці та обговорити стан реалізації спільних проектів.

На зустріч з польської сторони також були присутні депутат сеймика Підкарпатського воєводства Йоанна Бріль, представник відділу міжнародного співробітництва Катажина Гєронь та генеральний Консул Республіки Польща в Одесі Катажина Солек.

«Для Одеської області дуже важливим є розвиток партнерства з Польщею. Ми дуже цінуємо польську підтримку і розвиток зв’язків між нашими державами, який є одним із пріоритетів зовнішньої політики України. Тож я зі свого боку робитиму усе, аби ці тісні зв’язки ще більше поглибити для взаємної користі», – сказав під час зустрічі голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Він також зазначив, що чимало іноземних інвестицій в регіон надходять саме з Польщі, і сьогодні Одещина потребує ще більше інвестиційних проєктів, сучасних технологій, нових цікавих ідей і, відповідно, партнерів для їх втілення.

«Маємо надію, що наша сьогоднішня зустріч дасть старт новим спільним взаємовигідним проєктам між Одеською областю і Підкарпатським воєводством. Адже Одеська облдержадміністрація зацікавлена у поглибленні двосторонніх відносин у сферах взаємного залучення інвестицій та обміні досвідом соціально-економічного розвитку» – додав Сергій Гриневецький.

Сергій Гриневецький коротко презентував колегам з Польщі основні аспекти соціально-економічного розвитку та інвестиційного потенціалу Одеської області та поінформував польських гостей про те, що наразі обласна влада активно працює над реалізацією програм Президента «Велике Будівництво» та «Велика реставрація», Стратегії розвитку Одеської області, реалізація якої надаватиме широкі можливості для розвитку, реалізації та добробуту її мешканців.

«Пріоритетними напрямками розвитку Одещини є будівництво зрошувальних систем, покращення інфраструктури, ліквідація стихійних сміттєзвалищ та будівництво мережі сміттєпереробних заводів, диджиталізація області, посилення енергоефективності та енергонезалежності Одещини, реалізація проєктів у сфері туризму та екології. Одна з основних конкурентних можливостей Одеської області – транзитний потенціал. Регіон продовжує активно розвивати транспортно-логістичну інфраструктуру. Планується будівництво нових мостів через Дністровський лиман та річку Дунай, відновлення та розвиток авіаперевезень на півдні регіону» – сказав Сергій Гриневецький.

У свою чергу, віце-маршалок Підкарпатського воєводства Республіки Польща Єва Драус поділилась своїми враженнями від Одеси:

«Одеса – по-справжньому європейське та сучасне місто. Я вражена красою південної столиці України. Відчувається доволі активний темп розвитку міста та його потужний потенціал, який необхідно реалізувати. Маю надію, що співпраця наших регіонів  втілиться у нових, цікавих суспільно корисних та взаємовигідних проєктах в сфері освіти, культури, спорту».

За словами пан Єви Драус, Підкарпатське воєводство розташоване на південному сході Польщі і створене досить нещодавно — у 1999 році після адміністративної реформи. Столиця воєводства — місто Ряшів. Саме Підкарпатське воєводство скидається на клин, що врізається між Словаччиною і Україною.

«Співпраця Підкарпатського воєводства із Одеською областю в пріоритеті. Підкарпатське воєводство – один з найважливіших сільськогосподарських регіонів Польщі, як власне і Одещина. Під ріллею – у нас майже 50% території воєводства і понад 30% площі регіону займають ліси. Найбільш розвинені галузі – машинобудування, нафтопереробна (1-е місце серед воєводств Польщі з видобутку нафти), газовидобувна промисловість, виробництво мінеральних добрив, скляна, деревообробна, легка і харчова промисловості та металургія», – наголосила віце-маршалок Підкарпатського воєводства Республіки Польща Єва Драус.

Польська сторона задекларувала плани щодо проведення спільних зустрічей,  в рамках  яких заплановано напрацювати стратегію розвитку двох регіонів, зокрема в сфері збереження історичних пам’яток, охорони навколишнього середовища та розвитку інфраструктури.