На Одещині відбувся День спільнодії в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

26 червня в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені М. С. Грушевського за підтримки Одеської ОВА пройшов масштабний міжсекторальний захід — «Психологічні практики МВС в межах “Ти як?”».
Захід відкрив заступник начальника ОВА Дмитро Радулов, наголосивши: «Поряд із фізичним захистом має стояти і турбота про психічне здоров’я. Сильна країна — це країна, в якій кожен, хто служить, рятує, захищає, має підтримку і для тіла, і для душі».
Учасниками події стали представники Нацполіції, Національної гвардії України, ДСНС, ветеранської спільноти, громад, фахівці з ментального здоров’я. Разом обговорили:
- як працюють психологічні практики в структурах МВС;
- як допомагати у надзвичайних ситуаціях;
- як зберігати стійкість — навіть під обстрілами.
Презентовано проєкт «Пункт психологічних практик», де вже застосовуються інструменти програми: майстер-класи, психоедукація, моделювання критичних ситуацій.
Під час панельних дискусій порушили важливі теми:
- надання першої психологічної допомоги;
- робота зі свідками трагедій та дітьми;
- самодопомога — як умова допомоги іншим.
У другій частині створили простір для знайомства між психологами МВС і місцевими фахівцями. Представили онлайн-платформу підтримки та Путівник «Маршрути послуг з ментального здоров’я в громаді».
Завершенням стала спільна розробка алгоритмів дій у кризових ситуаціях — від першої допомоги до довготривалої підтримки постраждалих.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської. Супровід забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертної підтримки ВООЗ.
День спільнодії — ще один крок до безпечного, стійкого суспільства, де турбота про ментальне здоров’я — це норма. Навіть у формі. Навіть під час війни.