ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО ЗАРПЛАТІ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ

У 2021 році Одеська область, серед регіонів держави, з заборгованості з виплати заробітної плати, займає 17 місце. З початку року сума збільшилась – з 83,5 млн грн на 1 січня 2021 року до 86,0 млн грн станом на квітень.

«На 1 квітня 2021 року загальна кількість підприємств-боржників значно збільшилась у порівнянні з минулим роком і становить 44 суб’єкта господарювання. З них: 43 економічно активних підприємств (у тому числі: 9 підприємств державної форми власності, 23 – недержавних підприємства, 11 – комунальних підприємств) та 1 підприємство–банкрут. На жаль, держава є не дуже якісним менеджером, тому найбільшу частку суми заборгованості з виплати заробітної плати – 39,2 млн грн або 45,6% становить заборгованість на державних підприємствах» – повідомив директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Радулов.

За його інформацією, збільшення суми заборгованості з виплати заробітної плати обумовлено її збільшенням протягом першого кварталу 2021 року на підприємствах портової галузі на 5,2 млн. грн. (ДП «Білгород-Дністровський морський торгівельний порт» – з 7,4 млн грн до 12,0 млн грн) та підприємствах, органом управління яких є Національна академія аграрних наук України, – 5,1 млн грн (ДП ДГ ім.Кутузова – з 3,0 млн грн до 7,9 млн грн, ДП ДГ «Андріївське» – з 1,4 млн грн до 1,7 млн грн).

«Значно збільшилась сума заборгованості з виплати заробітної плати і на недержавних підприємствах з 12,1 млн грн до 30,9 млн грн. Різкий стрибок суми заборгованості з виплати заробітної плати спостерігається і на комунальних підприємствах області – 6,4 млн грн.
Найбільша частка суми заборгованості з виплати заробітної плати припадає на транспортну галузь – 34 693,8 млн грн. Другу позицію займає галузь сільського господарства – 20,8 млн грн. Значна питома вага загальної суми заборгованості припадає на підприємства промисловості – 15,9 млн грн. У галузі будівництво борги у сумі 6,3 млн грн.» – сказав Дмитро Радулов.

За інформацією Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської ОДА, з урахуванням адміністративно-територіальної реформи, найбільша частка підприємств, які мають заборгованість з виплати заробітної плати, знаходяться в Одеському районі – 27,7 млн грн, Білгород-Дністровському – 24,5 млн. грн., Ізмаїльському – 18,5 млн грн та Болградського районах – 12,8 млн грн.