1. Home
  2. /
  3. Всеукраїнський культурно-освітній марафон «Наша...
  4. /
  5. 13.08.2021 Білгород-Дністровський район #Наша_незалежність...

13.08.2021 Білгород-Дністровський район #Наша_незалежність #Марафон_30

Білгород-Дністровський район: Перший в Україні центр культури та вина  #Наша_незалежність #Марафон_30 

Здобуття Україною незалежності дало серйозний поштовх та можливість для розвитку у Білгород-Дністровському районі виноградарства та виноробства.

Багатовікові традиції шабського виноробства стали основою для створення у 2003  компанії «Шабо» – українського виноробного комплексу з повним циклом виробництва. Діяльність компанії направлена на вирощування і переробку винограду, виробництво й реалізацію алкогольної продукції  Shabo.

За короткий строк підприємство стало лідером галузі не лише на Одещині, а й в Україні. Сьогодні широкий асортимент продукції ПТК «Шабо» представлений в усіх регіонах України, а також у Грузії, Ізраїлі, Китаї, Польщі, Латвії, Естонії, Бельгії, Франції, Данії, Чехії, Великобританії тощо.

Виносховище «Шабо» – одне з найбільших в Україні, його загальна площа складає біля 10 тис. кв. м та має три рівні: нульовий, 5 метрів та 9 метрів під землею.

У 2009 році компанія SHABO  відкрила перший в Україні Центр культури вина SHABO, головною метою якого є підвищення культури вживання благородних напоїв. Він розташований безпосередньо на території ПТК «Шабо». Продукція компанії щороку здобуває найвищі нагороди у різних номінаціях.

Білгород-Дністровський район: Історія легендарного навчально-виховного комплекса у с. Петропавлівка у роки незалежності   #Наша_незалежність #Марафон_30 

Історія школи у с. Петропавлівка починається із заснування села переселенцями з Орловської та Херсонської губерній у 1822 р. Напочатку була церковноприходською школою, у 1918 р. стала румунською. У 1944 р. після визволення села у Другій світовій війні почала функціонувати початкова школа, де навчалися діти селян різного віку – від семи до 17 років. У 1950 р. школа здобула статус семирічної, у 1959 р. – дев’ятирічної, з 2009 р. – це вже освітній заклад І-ІІІ ступенів, а з 2010 р. – навчально-виховний комплекс.

У 2009 р. була зведена двоповерхова споруда нової школи.

Сьогодні НВК має велику спортивну залу, сучасну кухню та їдальню, комп’ютерний клас, кабінети обладнані сучасною технікою, є спортивний майданчик, медичний кабінет, бібліотека. Школа впровадила спортивний профіль у старших класах. Юні спортсмени – багаторазові призери й чемпіони районних та обласних змагань з різних видів спорту. Особливо популярною у закладі є легка атлетика, представники якої свого часу стали призерами першості України.

З 1990 р. до сьогодні (з перервою) НВК очолює відмінник освіти України, старший учитель, спеціаліст вищої категорії Віктор Радулов.

Переймаючи досвід старших колег, молоді вчителі досягають значних успіхів у навчанні та вихованні школярів. До прикладу, вчитель фізичного виховання, спеціаліст І категорії Сергій Радулов став переможцем районного та призером обласного конкурсу «Вчитель року – 2017», нагороджений премією Одеської обласної ради «За педагогічні досягнення», має подяку від міністра освіти й науки України.

Протягом 2020 –2021 навчального року школу відвідували 173 учні, працюють 19 вчителів. Вищу категорію мають три педагоги, шестеро вчителів – І категорію. Школа не раз здобувала грамоти від відділу освіти та районної ради за якісну підготовку до нового навчального року. У закладі відбувалися районні семінари директорів шкіл, вчителів фізичної культури, вчителів географії, педагогів-організаторів, вчителів української мови.

Білгород-Дністровський район: Батьківщина буджацьких козаків #Наша_незалежність #Марафон_30 

У Білгород-Дністровському районі започатковано Всеукраїнську військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»). І це не випадково, адже саме на території цього району збереглися козацькі осередки. Спочатку Усть-Дунайське козацьке військо, потім – Буджацьке козацьке військо.

Розпочалося становлення національно-патріотичного руху у перші роки незалежності України, у школах району було започатковане козацько-лицарське виховання. Адамівська школа козацько-лицарського виховання перші роки існувала як неформальна організація (1991-1993 — школа «Джура»; 1994-1997 — школа джур; 1998-1999 — школа козацького виховання) і входила до структури Українського козацтва  (Адамівський осередок козацтва).

У 2000 році школа отримала офіційний статус школи козацько-лицарського виховання, випускала свою газету – «Річ про Адамівську Січ» (https://www.calameo.com/books/005446895adbfb152e0b4 )

З 1998 року за участю мешканця району, активного громадського діяча, отамана Тимофєєва Валерія Яковлевича відбувалось становлення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура»). На першому етапі (1998-2007)  П.Бровком було укладено Положення про гру. У 2008 році ініціативу щодо покращення стану патріотичного виховання молоді взяли на себе Рада Українського козацтва при Президентові України та «Центр національного відродження».

https://drive.google.com/file/d/0B5u0wIvAm2HBblVseGxBRWEyUHc/view?resourcekey=0-cs1Mr96ljuedvwAudeUh7g

У Білгород-Дністровському районі було започатковано видання «Річ про Буджацьку Січ» (https://www.slideshare.net/Waleresch/16-2005

https://www.slideshare.net/Waleresch/16-2006-87717528 )

Також започатковано видання – Енциклопедія «Українське Буджацьке козацтво».

У Білгород-Дністровському районі два роки поспіль проходив обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура») – у 2018 та 2019 роках.