«ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ»: ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ВЗЯЛА УЧАСТЬ В ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ ВІД COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ

Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Костянтин Гой, начальник Управління міжнародних відносин Роман Григоришин та директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро Радулов взяли участь в онлайн-конференції «Ведення бізнесу в умовах пандемії» від проєкту COVID-19 Бізнес-клініки.

Захід організовано спільно з Центром Інформаційної Підтримки Бізнесу м. Миколаїв, Агенцією регіонального розвитку Одеської області та Управлінням з міжнародних Одеської ОДА.

COVID-19 Бізнес-клініки – це ініціатива в межах проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується GIZ. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання. Онлайн-заходи з ініціативи COVID-19 Бізнес-клініки проходять раз на місяць.

«Через пандемію COVID-19 підприємцям потрібно міняти свої підходи у веденні бізнесу і ми, з боку облдержадміністрації, готові вступати у комунікацію, а також надавати підтримку. Сьогодні вже працюють державні програми, наприклад, “Доступні кредити 5-7-9%”, про яку ми регулярно інформуємо представників територіальних громад під час селекторних нарад і запрошуємо на них представників банків» – розповів Костянтин Гой, заступник голови Одеської ОДА.

Також, одним з інструментів допомоги малому та середньому бізнесу нашого регіону сьогодні виступає Агенції регіонального розвитку Одеської області. Її головні завдання – пошук, залучення, супровід і створення комфортних умов для інвесторів під час реалізації проєктів та програм в Одещині. 

«Наразі ми працюємо над пілотним проєктом за підтримки Офісу Президента – це запуск нового формату інвестиційної політики з акцентом на створення інвестиційного продукту і створення консьерж-сервісу для інвесторів. Також, задля якісної комунікації влади і бізнесу, ми концентруємо на базі нашої Агенції всі навколо державні утворення» – зазначив Роман Григоришин, начальник Управління міжнародних відносин.

Учасники конференції розказали про наявні інструменти та програми підтримки, обмінялись новинами про поточні обмеження, а також отримали інформацію про бізнес в умовах пандемії COVID-19 щодо проблем, потреб та ефективності заходів підтримки у відповідь на виклики сьогодення.

«Одним з аспектів роботи проєкту COVID-19 Бізнес-клініки є саме формування діалогу та отримання інформації з перших рук від органів влади, а також їхня участь у наданні інструментів підтримки бізнесу» – наголосив Артем Ващиленко, голова Наглядової ради Мережі Центрів Інформаційної Підтримки Бізнесу.