В УКРАЇНІ ПРОХОДИТЬ ФЛЕШМОБ З МЕТОЮ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

З нагоди відзначення 15-ї річниці ратифікації Україною Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, яка була прийнята державами-членами ЮНЕСКО у 2003 році, Міністерство культури та інформаційної політики проводить флешмоб з метою популяризації нематеріальної культурної спадщини, що є визнанням національної ідентичності та здобутком українського народу.

На сьогодні 5 елементів нематеріальної культурної спадщини України включені до списків ЮНЕСКО та 62 елементи внесені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

kopiya foto 3 sk

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України включно особливості виконання клезмерської музики Подільського району Одеської області, який на сьогодні переважно побутує у Кодимі, селах Загнітків, Шершенці, Грабове, Лабушне, Івашків, Олексіївка Подільського району Кодимської громади.

Також у списку представлено Різдвяний обряд «Мошу», обряд чоловічої коляди, що проводять в селі Орлівка Ренійської громади Ізмаїльського району.

Унікальним є і метод будівництва «суха кладка», який здавна практикується, на півночі області, у селах Загнітків, Олексіївка та Шершенці Кодимської громади та у Бессарабії – в селі Зоря Саратської громади.

kopiya milina 3 1

Серед традицій, пов’язаних із культурою харчування притаманних Одещині, в Національному переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, значиться –  Біляївська рибна юшка і болгарська страва Міліна.

kopiya mg 8588

«Війна унаочнила те, що культурна спадщина – як матеріальна, так і нематеріальна, є одним з ключових елементів національної безпеки. Тому її збереження вкрай важливе. Культура – це фундаментальний аспект для майбутніх поколінь. То ж переконаний, що кожна праця має бути пошанована, а українські обряди і традиції повинні жити. І це дуже важливо, оскільки такі кроки свідчать про незламність української культури та її життєздатність, попри всі намагання російського агресора знищити нашу ідентичність» – зазначає Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.

#НематеріальнаСпадщинаУкраїни #НеБорщемЄдиним