В ОДЕСЬКОМУ ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ ТЕЛЕМЕДИЦИНИ РОЗПОЧАЛИ НАДАВАТИ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ З ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ВПО

З вересня, на базі Одеського обласного центру телемедицини, розпочато надання медичної допомоги з психологічної підтримки населенню та внутрішньо-переміщеним особам із застосуванням телемедицини.

1 1 1

«Мета цієї програми – збереження та відновлення психічного здоров’я, загального благополуччя та якості життя, профілактика і попередження розвитку психічних та поведінкових розладів у населення. Одеський обласний центр телемедицини при запиті на телемедичне консультування своєчасно організовує консультацію лікаря-психолога для лікарів, у яких є пацієнти з підозрою, або порушенням психічного здоров’я» – розповідає директор Департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Наталія Одарій-Захар’єва.

2 13

До телемедичного центру надходить запит від сімейного лікаря через захищену телемедичну мережу Medinet на консультацію лікаря-психолога. Після цього – оператор оперативно-диспетчерської служби  спрямовує на консультацію, згідно графіку чергувань, до чергового лікаря-психолога. Отримавши заявку лікар-психолог обробляє її за допомогою спеціально захищеного телефону, або за відеодзвінком через телемедичну мережу Medinet, надає свій висновок з рекомендаціями, а лікар, як надавав запит на телемедичне консультування – отримує висновок для пацієнта.

3 13

«Надання медичної допомоги з психологічної підтримки населенню із залучення технологій телемедицини за ефективністю нічим не поступаються стандартним очним прийомам, а навіть має свої значні переваги: це і економія часу, і цілодобова онлайн-підтримка, і подальше спостереження за пацієнтом за допомогою віртуального візиту» – додає директор Одеського обласного центру телемедицини Олександр Гасич.

4 8