В ОДЕСЬКІЙ ОДА ВІДБУЛАСЬ НАРАДА З ОБМІНУ ДОСВІДОМ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ СТРАТЕГІЇ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

В Одеській облдержадміністрації відбулася робоча нарада за участі радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної, заступників голови Одеської ОДА Світлани Фабрикант та Сергія Підгайного, а також представників департаментів та управлінь ОДА і громадських організацій області.

Тетяна Ломакіна провела презентацію Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

«Національна стратегія передбачає створення доступного кожному українцю простору за шістьма основними напрямками: фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність. Такі цілі передбачено Планом заходів з реалізації Національній стратегії, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської», – розповіла  Тетяна Ломакіна.

В продовження наради Тетяна Ломакіна надала інформацію щодо позитивного практичного досвіду інших регіонів, в яких вже працюють пілотні проекти, а представники Одещини поділились власним та унікальним для України досвідом у впровадженні безбар’єрності, зокрема в курортній зоні та в галузі торгівлі. Ці успіхи, за словами заступника голови Одеської облдержадміністрації Світлани Фабрикант, стали можливими завдяки плідній співпраці обласної влади, громадськості та соціально відповідального підприємництва.

Також радниці-уповноваженої Президента України закцентувала свою увагу на тих питаннях, в яких місцеві ініціативи та досвід потребують підтримки та рішень на державному рівні, зокрема це – можливість отримання посвідчення водія окремим категоріям з особливими потребами (таких як створення служб інва-таксі) і лікування та профілактика пролежнів у людей із тимчасовим або постійним обмеженням в русі.

Також розглянуто питання безперешкодного доступу осіб з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп населення до соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури області, зокрема проведення органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і у сфері надання послуг.

«Ставлення до людей з особливими потребами – це показник сучасних цивілізованих країн. Саме така позиція і у керівництва обласної державної адміністрації», – резюмувала Світлана Фабрикант, –  «Місцева влада, громадськість і бізнес в усіх громадах Одещини спільними зусиллями мають сформувати чіткий покроковий план дій та визначити для кожного напрямку завдання, які необхідно реалізувати в першу чергу, тоді процес створення безбар’єрного середовища буде ефективним і дієвим».