В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВИСТАВЛЕНО НА ПРИВАТИЗАЦІЮ 13 БУДІВЕЛЬ

В рамках малої приватизації в Одеській області готуються аукціони з продажу 13 об’єктів нерухомості, більшість з яких – нежитлові будівлі. Взяти участь в аукціонах може кожен охочий, а нові пропозиції з’являються щотижня.

Перелік доступних для приватизації об’єктів доступний за посиланням https://privatization.gov.ua/product-category/mala-pryvatyzatsiya/?swoof=1&pa_region=odeska-oblast&really_curr_tax=88-product_cat&pa_region=odeska-oblast

Відповідно до закону, до малої приватизації належать активи, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Проте, здебільшого на продаж виставляються значно дешевші лоти – окремі будівлі, автомобілі, і лише іноді цілі майнові комплекси та підприємства.

Трапляються й унікальні об’єкти – як будівля колишньої електростанції з обладнанням, аукціон по якій відбудеться 29 квітня, або дитячий табір «Сонячний» біля лиману Шаболат, загальною площею понад 5 тис. квадратних метрів.

Раніше інформація про доступні лоти публікувалася лише в газеті «Вісник приватизації», проте, Фонд державного майна України запустив зручний сайт, де тепер можна знайти усі наявні пропозиції.

Це – державні активи, що сьогодні здебільшого не використовуються. Мета їх приватизації – знайти нових власників, які зможуть дати їм нове життя: оновити, відкрити власний бізнес або ж просто ефективно використовувати. Саме підприємці найчастіше беруть участь в приватизаційних аукціонах.

Продаж об’єктів відбувається онлайн у системі Прозоро.Продажі, що гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій.

За інформацією ФДМУ, у 2020 році програма приватизації дозволила залучити до державного та місцевих бюджетів 3 млрд гривень. Цього року планку встановили ще вище – на аукціонах планується отримати 12 млрд гривень надходжень.