В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОВЕДУТЬ ПАСПОРТИЗАЦІЮ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Агенція регіонального розвитку спільно з управлінням міжнародних відносин Одеської обласної державної адміністрації проводять паспортизацію територіальних громад.

 «Для чого потрібна паспортизація? Основна проблема інвестиційної політики – це відсутність пропозицій, оформлених за міжнародними стандартами. Ми спільно з міжнародними та українськими консалтинговими компаніями на першому етапі будемо допомагати кожній територіальній громаді розробити та оформити першу флагманську інвестиційну пропозицію» – повідомив на селекторній нараді з головами райдержадміністрацій, районних рад та територіальних громад, яка пройшла в режимі онлайн, начальник управління міжнародних відносин ОДА Роман Григоришин

Що ж дасть паспортизація  територіальним громадам? За словами Романа Григоришина, співпрацюючи з Агенцією регіонального розвитку Одеської області, територіальні громади зможуть отримати чи не вперше інвестиційний проект, який буде конкурентоспроможним та цікавим.

«Після успішного процесу пошуку інвестора для реалізації проекту – громада може отримати як гарантії залучення капіталу , що створить нові робочі місця, а також стане економічним драйвером для кожної конкретної території» – сказав Роман Григоришин. 

За його словами, громадам, для того щоб пройти паспортизацію, необхідно заповнити анкети, які вже надіслані кожній територіальній громаді, де необхідно вказати наявність комунальних мереж або майна; розташування відносно транспортних коридорів;  можливе місцерозташування (геолокаційні дані, позначка на карті, площа, кадастровий номер ділянки); прописати інвестиційні напрями  (господарство, енергоефективність, промисловість, автотранспортна галузь, природні копалини); вказати цільове призначення.

Основним є визначення в анкеті найпривабливішої ресурсної точки територіальної громади – кар’єр, земля, територія під виробництво, цікава локація для туристичного бізнесу. Навколо якої і буде формуватися інвестиційна пропозиція. 

На сьогодні готові анкети вже надійшли від 40 громад, 51 – в процесі. Надану інформацію, на разі, опрацьовують фахівці Агенції регіонального розвитку Одеської області.