В ОДЕСІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

З метою увічнення пам’яті та вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої Світової війни в Одесі пройшла урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Невідомому матросу на Алеї славі.

У заході взяв участь І-й заступник голови Одеської облдержадміністрації Борис Волошенков, представники ветеранських організацій, партизанського і підпільного руху, громадськості.

«Самовіданна пожертва подвигів партизанів та підпільників назавжди буде для кожного з нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної любові до України» – сказав Борис Волошенков.

За свідченням старожилів та краєзнавців, головною базою розгортання підпільно-партизанської боротьби у роки війни стали одеські катакомби. У місті та на його околицях у різний час було створено п’ять партизанських загонів та 45 підпільних груп. Серед них – два розвідувально-диверсійні загони на чолі з Володимиром Молодцовим (Бадаєвим), які налічували десятки чоловік. Аналогічні групи діяли майже в усіх районах обласного центру. Серед відомих одеських підпільників імена Якова Гордієнка, Василя Авдєєва-Чорноморського, Антона Федоровича-Бойка, Олексія Садового, Ісаака Штейнберга.

Під час звільнення Одеси партизани врятували дамбу на північній околиці і завадили затопленню водами лиману робітничого передмістя – Пересипу. Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні втрати боєздатності противника та наблизили День Перемоги над нацистами.