В ІЗМАЇЛІ ПРОЙШОВ МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «РУМУНСЬКІ ГРОМАДИ ОДЕЩИНИ: ЕФЕКТИВНІ ШЛЯХИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКО-РУМУНСЬКИХ ВІДНОСИН»

І-й заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Борис Волошенков взяв участь у Міжнародний форум «Румунські громади Одещини: ефективні шляхи розвитку українсько-румунських відносин», який відбувся, за підтримки Генерального консульства Румунії в Одесі, в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті.

До Ізмаїлу завітали і представники офіційної румунської делегації у складі – сенаторів голови Комісії з питань відносин румунів звідусіль Клаудіу-Річарда Тирзіу та члена Комісії з питань відносин румунів звідусіль Маріуса Хумелніку, радників Буджена Попеску та Драгоша Молдовяну, т.в.о. Генерального консула Румунії в Одесі Тіберіу-Леоніда Шарпє.

Борис Волошенков підкреслив актуальність двостороннього вивчення теми проживання етнічних румунів на території Одеського регіону та наголосив на важливості дотримання прав всіх 133 націй і народностей, що населяють нашу область.

Окрім цього І-й заступник голови Одеської ОДА підтвердив тісний зв’язок Одещини з румунською стороною, як щодо спільних проектів, так і міжособистісного спілкування населення. Також він переконаний, що співпраця з Румунією з часом буде ставати більш активною і висловив готовність до цього з боку обласної державної адміністрації.

Спільно з представниками інститутів громадянського суспільства – президентів та членів асоціацій етнічні румун Одеської області, викладачів, представників духовенства, на форумі обговорено й визначено загальні стратегії збереження духовної культури румун України, етнічної ідентичності румунської спільноти та представлені результати українсько-румунських освітньо-культурних проектів, які реалізовувалися протягом п’ятирічної роботи Інформаційного центру Румунії на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

Заключним етапом проведення Форуму була організація круглого столу «Ідентичність румун України: сучасні виклики», під час якого визначено ефективні інструменти розвитку транскордонних румунсько-українських відносин в економічній культурній, науковій, туристичній галузях та можливостей, які сприятимуть збереженню розвитку румунської культурної, мовної та духовної ідентичності.