В ЧОРНОМОРСЬКУ ВІДКРИЛИ СУЧАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ: ОБ’ЄКТ ЗДАНО В ЕКСПЛУАТАЦІЮ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ПРЕЗИДЕНТА “ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО”

Сьогодні, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, урочисто відкрив сучасне відділення екстреної медичної допомоги.

Повний капітальний ремонт приміщень, оснащення лікарні найсучаснішою медичною технікою та обладнанням, проведено в рамках програми Президента “Велике Будівництво”.

Як заявляють лікарі, з таким обладнанням вони будуть працювати ще не один десяток років, а головне – значно розширять можливості з ранньої діагностики захворювань. Лікарня в Чорноморську одна з 13 опорних закладів охорони здоров’я Одеської області. На реконструкцію нового відділення з міського бюджету виділено 7 млн 318 тисяч гривень. І ще 8 млн гривень – отримано від держави в рамках проекту «Велике будівництво».

В оновленому медичному закладі в Чорноморську реалізовуватимуть зовсім інший підхід до лікування пацієнтів. Лікарі тут завжди працювали на високому рівні, але якщо раніше на обстеження однієї людини витрачали години, то відтепер вся діагностика, завдяки сучасному обладнанню, займатиме максимум 20-30 хвилин, після чого хворий одразу отримає потрібне лікування. Задля цього відділенню відділення екстреної медичної допомоги. держава додатково постачає тяжке медичне обладнання та надає можливості для перепідготовки медиків.

Як наголосив у своєму вітальному слові голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, одне з головних завдань програми Президента «Велике будівництво», однієї з наймасштабніших, які нині реалізують в Україні – це завершення капітальних ремонтів, в тому числі й перехідних, минулорічних об’єктів. Насамперед, йдеться про приймальні відділення опорних лікарень.

“За дорученням Президента Володимира Зеленського на всіх рівнях триває перезавантаження медичної системи. Медичні послуги стають ближчими до людей, підвищується їхня якість. Сьогодні в Чорноморську відкрито відділення екстреної медичної допомоги нового типу. Уже зараз можна впевнено сказати, що програма “Велике Будівництво” суттєво змінить обличчя одеської медицини, підвищить її рівень і одночасно закладе фундамент для подальших трансформацій. Розбудова мережі таких лікарень і приймальних відділень є одним із пріоритетів програми Президента України «Велике будівництво» як в умовах пандемії, так і у звичайному житті. Адже жителі як сільської місцевості, так і міст мусять мати доступ до високоякісних медичних послуг у комфортних умовах із використанням сучасного обладнання. І можливо, дехто думає, що відкриття однієї чи декількох лікарень не розв’язує проблем інфраструктури у сфері охорони здоров’я. Але я переконаний, що кожна новий заклад у сфері медицини – це додатковий шанс врятувати життя людини. Життя та здоров’я кожної людини – це найвища цінність! І про це особливо важливо пам’ятати в часи пандемії» – сказав Сергій Гриневецький.

Окрім цього голова Одеської ОДА повідомив, що в області триває будівництво, капремонт і реконструкція не тільки медичних закладів, а й дитсадків, шкіл, установи спортивного спрямування, ремонтують і будуть дороги.

«У цьому році, в рамках “Великого Будівництва”, в Одеській області буде освоєно понад 2 млрд грн на ремонт і будівництво доріг. Також починається програма «Велика реставрація», на розгляд подано декілька об’єктів: Білгород-Дністровська фортеця, Філармонія, Стара біржа, Музей Західного і Східного мистецтва, Художній музей. Тобто всі ті об’єкти, які зможуть стати сучасними магнітами в туристичному напрямку. Триває розробка для реалізації проєкту лінії електропередач на 330 кВ Новоодеська-Арциз, яка дозволить позбавити південь Одещини від залежності постачання електроенергії з Молдови», – поінформував голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.