СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ЗУСТРІВСЯ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ ЗАХІДНОПОМОРСЬКОГО ВОЄВОДСТВА РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА, ЯКУ ОЧОЛИВ МАРШАЛОК ОЛҐЄРД ҐЕБЛЄВІЧ

В рамках продовження співробітництва між культурними інституціями Одеської області та Західнопоморського воєводства та реалізації спільних міжнародних проєктів відбулась робоча зустріч голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького з делегацією Західнопоморського воєводства Республіки Польща, яка прибула з візитом до Одеської області на чолі з маршалком Олґєрдом Ґеблєвічем.

Міжнародна комунікація між Одеською областю і Західнопоморським  воєводством розпочалась ще у 2017 році, під час першої робочої зустрічі сторони й розглянули питання щодо розвитку регіонального партнерського співробітництва, у тому числі у галузі культури та туризму.

Сергій Гриневецький запевнив польських гостей, що керівництво Одеської ОДА й надалі готове до обговорення всіх можливих форм двосторонньої співпраці, зокрема, і стосовно поглиблення та розширення міжрегіонального співробітництва.

«Зважаючи на доволі активні існуючі відносини між Західнопоморським воєводством та Одеською областю я пропоную не зупинятися на досягнутому та визначати нові вектори співпраці, що сприятимуть активізації обміну досвідом та будуть корисними та взаємовигідними для розвитку наших регіонів, зокрема у культурній сфері. Адже культура – найкращий дипломат. І сьогодні саме мистецтво надає елегантності та шарму політичним стратегіям та перемовинам, сприяє обміну ідеями, інформацією, цінностями, переконаннями та іншими аспектами культури з метою зміцнення взаєморозуміння та зближення країн і регіонів» – сказав голова Одеської ОДА.

За словами Олґєрда Ґеблєвіча Західнопоморське воєводство це – регіон із сильним сектором послуг, який все ще зазнає структурних змін щодо діяльності на морі. Розташування Західної Померанії на стику транспортних шляхів практично з усіма можливими видами транспорту дає регіону багато переваг. Вигідне розташування регіону як у Польщі, так і в Європі, за словами маршалка, і є причиною того, чому багато провідних інвесторів таких галузей, як вітроенергетика, автомобілебудування, машинобудування, хімічна та харчова промисловість, вирішили інвестувати в цьому регіоні. Іноземний капітал у Західнопоморському регіоні представлений переважно виробничими компаніями зі штаб-квартирами в Німеччині, Данії, Швеції, Великобританії та Нідерландах. Це дещо відрізняє Західнопоморське воєводство від загальної ситуації в Польщі, де переважають компанії з Нідерландів, Німеччини, Люксембургу та Франції.

В свою чергу Сергій Гриневецький підкреслив, що відкритий для співпраці у всіх сферах та готовий до обговорення всіх можливих форм двостороннього співробітництва, що сприятимуть розширенню взаємовигідного партнерства між Одеською областю та Західнопоморським воєводством. Та висловив переконання, що міжнародна зустріч сприятиме ефективній комунікації, що призведе до позитивних результатів для обох сторін.

«Пріоритетними напрямками розвитку Одещини є реалізації програм Президента «Велике Будівництво» та «Велика Реставрація», старт потужного проєкту з будівництва зрошувальних систем, відновлення і осучаснення дорожньої, соціальної та медичної інфраструктури області, ліквідація стихійних сміттєзвалищ та будівництво мережі сміттєпереробних заводів. Важливою на часі є діджиталізація регіону, посилення власної енергоефективності та енергонезалежності, реалізація проєктів у сфері туризму та екології» – додав Сергій Гриневецький

Як відзначив голова облдержадміністрації, одна з основних конкурентних переваг Одеської області – транзитний потенціал. Тому регіон продовжує активно розвивати транспортно-логістичну інфраструктуру. Зокрема в планах будівництво нових сучасних мостів через Дністровський лиман та Дунай, відновлення та розвиток авіаперевезень на півдні регіону.