СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ВЗЯВ УЧАСТЬ В РОБОТІ ФОРУМУ «ЕФЕКТИВНА ПРОМИСЛОВІСТЬ ДЛЯ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ»

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в роботі форуму « Ефективна промисловість для обороноздатності», який відкрився сьогодні в Одесі.

Форум став першою публічною дискусією про виклики і спроможності оборонної промисловості України, зокрема, про те, як має відбуватися запланована реформа оборонно-промислового комплексу, виходячи з потреб української армії, декларованого наближення до стандартів НАТО та жорстких умов міжнародної конкуренції.

Вітаючи учасників форуму на Одещині, голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький відзначив, що для того аби розвивати, модернізувати власну оборонну промисловість, в першу чергу, необхідно створити якісну законодавчу базу, яка відповідала б викликам ХХІ століття і створювала б правові умови для формування надійного воєнного і безпечного середовища.

 «Нова безпекова архітектура вимальовується в Чорноморському регіоні. Усі ці фактори спричиняють до необхідності напрацювання нової міжнародно-правової бази. Зазначу, що в Одеському регіоні зосереджено усю військову компоненту, і це покладає на органи влади  певну відповідальність. Ми як місцева влада готові надавати сприяння та спільно шукати необхідні рішення» – відзначив голова Одеської ОДА.

Сергій Гриневецький нагадав учасникам форуму, що з 2014 року наша область є основною базою Військово-Морських Сил України. І на території Одеської області функціонують три державні підприємства системи «Укроборонпром»: «Одеський авіаційний завод», яке здійснює капітальні ремонти та модернізацію літаків; науково-дослідний інститут «Шторм» – єдиний в Україні розробник і виробник елементів систем забезпечення теплових режимів радіоелектронної апаратури; виробничо-технічне підприємство «Граніт», основними видами діяльності якого є ремонт і технічне обслуговування військової техніки – пересувних комплексів протиповітряної оборони, машин і устаткування промислового призначення, електронного і оптичного устаткування, виробництва зброї та боєприпасів. Також в області функціонують  приватні підприємства «Телекард-Прилад» (телекомунікаційні комплекси для силових структур), «Сфера» (оптичні прилади),  акціонерне товариство «Одескабель» (широкий асортимент кабельної продукції),  виробниче об’єднання «Стальканат – Сілур» (сталева сітка, проволока, стальний дріт та інше), продукція яких може використовуватися і використовується в оборонній промисловості.

«На підприємствах оборонної промисловості, як і на багатьох промислових підприємствах в цілому,  є проблемні питання:  поточні і стратегічні. Серед поточних проблеми –  забезпечення належного обсягу замовлень, несвоєчасні розрахунки замовниками, проведення робіт без авансування. Серед стратегічних – питання  підготовки та призначення керівників державних підприємств і питання відведення земельних ділянок для розширення діяльності, злиття підприємств як, наприклад, для державних підприємств «Граніт» та «Шторм» – зауважив голова Одеської ОДА.

Окрім цього, на думку Сергія Гриневецького, останнім часом дуже гостро стоїть питання щодо фінансування науки – нових наукових розробок та новітніх технологій. 

«Сьогодні ми ще маємо потужний науково і освітній потенціал, здатний забезпечити підготовку фахових спеціалістів для реалізації амбітних проєктів і завдань. Водночас, система підготовки висококваліфікованих кадрів, спеціалістів, які б поповнювали наші підприємства, наукові установи та заклади і  не шукали кращих перспектив за кордоном,  потребує перегляду та вдосконалення. Вважаю, що необхідно збільшити державне замовлення на   затребувані сьогодні спеціальності в галузі медицини, освіти, ядерної безпеки, інформаційних технологій тощо. Практика контрактного навчання з даних фахів показала себе не ефективною, і більш того –  може негативно позначитись на національній безпеці України» – зазначив голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

За словами керівника Одеської області, сьогодні Програма Президента України «Велике будівництво» надає конкретні можливості для реалізації значної кількості стратегічних для держави, зокрема Одеського регіону, інфраструктурних проєктів.

«Ми всі добре знаємо про проблеми, пов’язані із енергозабезпеченням Одеської області, станом дорожнього покриття та мостових переходів, вразливістю транспортної логістики з переміщення необхідних сил у зону між Дунаєм та Дністром. Сьогодні, в умовах адміністративно-територіальної реформи, створення сучасної інфраструктури для Збройних Сил України  має стати основним завданням. Так, в найкоротші терміни вимагає вирішення така проблема, як ймовірне відключення Молдовою електропостачання в Українському Придунав’ї. Для цього необхідно втілити проєкт будівництва повітряної лінії напругою 330 кВ «Новоодеська-Арциз» разом із будівництвом ділянки дороги в обхід Молдови. Вкрай важливим є будівництво автомобільної дороги з мостовим переходом через Дністровський лиман, адже  пропускна здатність причорноморських доріг у межах від гирла Дунаю до гирла Дністра стає важливим логістичним елементом в рамках стратегії національної безпеки» – сказав Сергій Гриневецький.