СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ВЗЯВ УЧАСТЬ У ДНІ ВИСОКОПОВАЖНИХ ГОСТЕЙ З НАГОДИ ЗАВЕРШЕННЯ СПІЛЬНИХ КОМАНДНО-ШТАБНИХ НАВЧАНЬ «НЕПОРУШНА СТІЙКІСТЬ 2020» В ОДЕСІ

На території Одеського морського порту відбулося закриття спільних з НАТО командно-штабних навчань з протидії гібридним загрозам критичній інфраструктурі у Чорноморському регіоні «Непорушна стійкість».

У заходах разом з високопосадовцями з боку України та НАТО, взяв участь і голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Проведення зазначених навчань є частиною Пакету Чорноморської безпеки, ухваленого на рівні Міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у 2019 році.

У своєму виступі Віце-премєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина підкреслила: “Ці навчання є черговим яскравим свідченням та конкретним доказом беззастережної як політичної, так і практичної підтримки Альянсом нашої держави та її громадян, які прагнуть майбутнього, заснованого на європейських та євроатлантичних цінностях. Ми демонструємо, що спроможні спільно протидіяти викликам, які постають перед усією євроатлантичною спільнотою, і досвід України в цій сфері є цінним внеском у спільні зусилля”.

Зі свого боку, у заключному слові Помічник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Девід ван Віл зазначив: “Ці навчання допоможуть Україні підвищити готовність та стати стійкішою до гібридних атак, спрямованих проти критичної інфраструктури. Це зробить сильнішою Україну, а відтак і НАТО, адже безпека України напряму пов’язана з безпекою Альянсу.”

До навчань у ролі співмодераторів, спостерігачів та запрошених експертів залучалися представники 15 держав – членів та партнерів НАТО.

Учасниками ж навчань стали близько 100 представників українських державних органів, як національного, так і місцевого рівня. У ході навчань учасники відпрацювали сценарій розгортання комплексної гібридної атаки та потенційні міжвідомчі заходи з її нейтралізації за напрямками захисту критичної інфраструктури, кібербезпеки, морської безпеки, стратегічних комунікацій та міжнародного права.

Співмодераторами дискусій були експерти з п’яти Центрів передового досвіду: Центри НАТО з питань енергобезпеки, морської безпеки, стратегічних комунікацій, та колективної кібероборони, а також Європейський центр протидії гібридним загрозам.

Цього року Україна офіційно приєдналася до Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки.

Навчання, що тривали п’ять днів, стали платформою для обміну думками та досвідом, допомогли посилити міжвідомчу взаємодію, вибудувати мережу та активізувати практичну співпрацю у сфері чорноморської безпеки, спрямовану на посилення глобальної євроатлантичної безпеки та здатності протистояти гібридним загрозам, що постійно змінюються.

Україна вітає та цінує комплексну і практичну підтримку НАТО та країн – партнерів задля спільної ефективної відповіді на загрози, що можуть виникати у такому стратегічно важливому регіоні, як Чорне море.