Сергій Гриневецький відвідав відкриття фестивалю «Зимовий променад в Одеській опері»

30 січня в Одеському національному академічному театрі опери та балету розпочався фестиваль мистецтв «Зимовий променад». Метою його проведення є популяризація світового класичного і сучасного мистецтва. Це один з наймасштабніших оперно-балетних фестивалів в Україні.

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький разом з першим заступником Міністра культури та інформаційної політики України Ростиславом Карандєєвим долучився до фестивальних заходів, відвідавши відкриття фестивалю, який розпочався прем’єрою 2021 року – оперою «Травіата» Джузеппе Верді – вічною класикою у сучасному прочитанні. Вистава вже стала переможцем фестивалю-премії «ГРА» у категорії «Найкраща музична вистава» і першою саме оперною виставою, що отримала престижну театральну Премію ім. Леся Курбаса. Наразі ця вистава номінована на Шевченківську премію.

В ході зустрічі Сергій Гриневецький та Ростислав Карандєєв оговорили ряд нагальних проблем культурно-мистецької галузі, зокрема:

– передача установ і закладів культури у комунальну власність територіальних громад та шляхи їх збереження;

– реалізація Програми Президента Украïни «Велика реставрація», яка покликана зробити культурні об’єкти одними з основних ресурсів розвитку України. В тому числі, такі перлини культурної спадщини Одеського регіону, як Одеська обласна філармонія, Білгород-Дністровська фортеця тощо;

– особливості роботи культурно-мистецьких осередків в умовах пандемії.

Наразі, на цей час «Зимовий променад в Одеській опері – 2021» є єдиним музичним фестивалем в Україні, що проводиться в умовах пандемії у стінах оперного театру.

Сергій Гриневецький та генеральна директорка театру Надія Бабіч ознайомили гостя з унікальною експозицією Музею театра.

Фестиваль мистецтв «Зимовий променад» триватиме в Одеській опері до 28 лютого.