СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ПРОВІВ НАРАДУ З ЧЛЕНАМИ РЕГІОНАЛЬНОЇ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ РАДИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький провів нараду з членами регіональної Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих, померлих захисників України за участі керівництва департаментів та управлінь обласної державної адміністрації.

На початку зустрічі Сергій Гриневецький нагадав учасникам наради, що у грудні місяці в Одеській області з робочим візитом перебувала міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, в рамках якого  обговорено низку важливих питань.

«Серед ключових питань я вважаю важливим те, що в державному бюджеті України передбачені кошти в обсязі 5,5 млрд грн на придбання житла, забезпечення житлом ветеранів; це питання, пов’язані з формуванням та підтриманням позитивного образу ветерана війни; це розвиток ветеранського руху; це питання перенавчання  і перехід з військової служби на цивільну професію. Обговорили і проблеми, пов’язані з цифровізацією послуг. Адже як відомо Одеська область визнана Міністерством цифрової політики як однією з пріоритетних в питаннях диджиталізації та цифровізації, і я переконаний, це дасть можливість значно поліпшити роботу, коли до кожного населеного пункту буде проведено і інтернет, і буде зовсім інше надання послуг. Також планується ведення єдиного реєстру ветеранів війни, онлайн-платформи для ветеранів і я переконаний, що це стане інструментом розширення послуг та покращення сервісу щодо обслуговування ветеранів війни» – зазначив голова Одеської ОДА.

Голова обласної Спілки ветеранів-інвалідів Афганістану, голова регіональної Консультативної ради Афанасій Радукан, поінформував про роботу очолюваної ним ради. Зокрема зазначив, що створено 7 комітетів: по роботі з ветеранами Другої світової війни, другий – по роботі з інвалідами війни, третій комітет – по роботі з сім’ями загиблими, четвертий – з питань охорони здоров’я, п’ятий – з військово-патріотичного виховання молоді, шостий – з реабілітації інвалідів, ветеранів війни, учасників бойових дій, сім’ї загиблих, та сьомий – питання квартирної та земельної сфери. Окрім цього зазначив, що на жаль, з 91-ї громади в  області створено лише у 17 і роботу в цьому напрямку, в новому 2022 році, необхідно посилити.

В свою чергу голова громадської організації  «Ветеранс Хаб Одеса», представник від Одеської області у Раді ветеранів України при Міністерстві у справах ветеранів України, заступник голови регіональної Консультативної ради Олександр Голопотелюк закцентував увагу, у своєму виступі на важливості посилення комунікації між органами влади та ветеранськими організаціями, як в області, так і на рівні районів та громад.

«Серед критичних моментів на які я хотів би звернути увагу – це питання психологічної допомоги, вирішення земельних питань, з можливістю ветерана підвищити свою конкурентоздатність на ринку праці, з можливістю ветеранів організувати власну справи. Важливо, що сьогодні державна ветеранська політика розвивалась в іншому напрямку – в напрямку створення умов для саморозвитку ветеранів. Саме так ми сьогодні й бачимо. Нині в Одеській області ветеранів російсько-української війни не менше ніж 15 000, і їх середній вік 30 – 35 років, у цього покоління зовсім інші потреби. Тому я звертаю увагу на перезавантаження відносин ветеранської спільноти Одещини з органами державної влади Одещини і з органами місцевого самоврядування. Створення рад на місцях – да важливо, принцип «у кожній громаді – наявність консультативної ради» добре, але все ж таки, я вважаю, було б значно ефективніше аби в області діяла окрема цільова програма, спрямована на вирішення питань ветеранів» – зауважив Олександр Голопотелюк.

Директор Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації Тетяна Дементьєва повідомила що рішенням Одеської обласної ради затверджена обласна комплексна програма соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області» на загальну суму 245418,64 тис. грн.

«Її фінансування на перший квартал 2022 року передбачено у сумі 23433,1 тис. грн. Програма на 2022 рік буде прийнята на сесії Одеської обласної ради в лютому місяці 2022 року. Окремо торкнулась і питання щодо грошових виплат ветеранам відповідно до обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області».

Обласною організацією Спілки ветеранів Афганістану неодноразово ставилось питання щодо виплати допомоги сім’ям загиблих військових в бойових діях у Республіці Афганістан та антитерористичній операції в однаковому розмірі (Афганістан – 1500 грн., в АТО – 2500 грн.). У 2022 році зазначені виплати будуть здійснюватися за рахунок програм місцевих бюджетів. Пропонуємо у 2022 році звернутися до територіальних громад з пропозицією внесення зазначених виплат  до відповідних місцевих програм» – сказала Тетяна Дементьєва.

Важливими в обговоренні став цілий блок питань пов’язаних з медичною сферою – це і забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення ветеранів війни в Одеській області, і надання психологічної допомоги по реабілітації ветеранів війни, і санаторно-курортне лікування та оздоровлення, пільгове зубопротезування.  

Підсумовуючи зустріч голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький зазначив, що має намір найближчим часом зустрічатися з представниками кожного з районів та безпосередньо з головами територіальних громад для того, щоб в процесі спілкування чітко обговорити плани розвитку та визначити перспективу на 2022-рік, зокрема і в питаннях соціального захисту та підтримки ветеранів в кожній громаді.

І на завершення зустрічі Голова обласної Спілки ветеранів-інвалідів Афганістану, голова регіональної Консультативної ради Афанасій Радукан та голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький вручили від Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану та АТО декільком учасникам медаль «За оборону Батьківщини».