Питання легалізації праці та земельних відносин – на постійному контролі голови Роздільнянської РДА Сергія Приходька

У райдержадміністрації відбулась нарада під керівництвом голови Роздільнянської РДА Сергія Приходька, за участю голови Роздільнянської міської ради Валерія Шовкалюка та його заступників, старост Роздільнянської ТГ та заступника голови районної ради Альони Александрової щодо оформлення земельних відносин та використання землі у рамках чинного законодавства та легалізації праці.

Голова райдержадміністрації Сергій Приходько у вступному слові відзначив, що на виконання розпорядження голови Одеської ОДА в районі створена та працює комісія щодо врегулювання земельних питань та легалізації найманих працівників. На рівні області цим двом питанням приділяється велика увага і контроль здійснюватиметься відповідний.

 Щодо легалізації найманої праці, заробітної плати в ході наради поінформувала державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів  Управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Антоніна Автутова, яка зазначила, що управлінням відпрацьований механізм та вживаються заходи щодо виявлення порушників.

Нагадаємо, що Законом України   від 15.06.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» визначено порядок проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке проводитиметься  з 01.09.2021 року до 1.09.2022 року.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування, чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків. Але джерело походження активів вказувати не потрібно. Таке декларування запроваджено з метою стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян.