Проведено завершальну у 2020 р. селекторну нараду з головами райдержадміністрацій та територіальних громад Одеської області

Голова ОДА Сергій Гриневецький очолив проведення селекторної наради в режимі онлайн з головами РДА та територіальних громад Одеської області. У нараді також взяв участь голова Одеської обласної ради Григорій Діденко. Ключове питання – стан передачі закладів (об’єктів) зі спільної власності районів Одеської області, що ліквідуються (реорганізуються) у комунальну власність територіальних громад.

У своєму виступі директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА Дмитро Радулов надав розгорнутий аналіз поточної ситуації процесу передачі майна та майнових прав в умовах процесу децентралізації. Проте, як було зазначено, на кінець 2020 р. фактично передано тільки 34% відповідних об’єктів, що потребують передачі – 501 з 1481 (найбільше у Болградському районі, найменше у Роздільнянському районі).

Учасники наради обговорили основні проблеми, що гальмують вирішення цього питання: низький рівень ефективності реалізації рішень про передачу майна, труднощі з переоформленням юридичних осіб, тенденція до звільнення значної кількості співробітників об’єктів соціального значення (заклади освіти, культури, центри надання адміністративних послуг), недостатня достовірність статистичної інформації, систематична відсутність технічної документації на об’єкти, наявність якої необхідна для укладання договорів з надання комунальних послуг. Було зазначено, що саме музичні школи є найбільш вразливим сектором сфери освітньої інфраструктури.

В ході наради голова ОДА неодноразово підкреслив суттєву важливість зворотнього зв’язку та активного обміну достовірною інформацією між учасниками процесу на всіх рівнях для узгодження позицій та створення єдиного ефективного механізму передачі майна, надавши при цьому заступнику голови ОДА Олегові Муратову доручення провести окрему робочу нараду з даного питання.

Сергій Гриневецький наголосив на необхідності державницького підходу до вирішення кожного питання з боку як держслужбовців, так й представників місцевого самоврядування. Звертаючись до голів територіальних громад, Сергій Гриневецький зазначив: «Треба подолати післявиборчий синдром – ви зайняли свої посади завдяки виборцям. Давайте радитись та вирішувати кожне незрозуміле питання разом, щоб не накоїти лиха, адже за цим стоять люди – ваші виборці».

Також голова ОДА наголосив на важливості профілактичних роз’яснювальних заходів, спрямованих на запобігання пожежної небезпеки, що особливо важливо у святковий період.

На завершення наради Сергій Гриневецький привітав колег з новорічними та Різдвяними святами, побажавши здоров’я й безсимптомного нового року.