ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМУ ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ ОДЕСЬКОЮ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЄЮ, ІЗМАЇЛЬСЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ, КОМПАНІЄЮ «AKSA ENERJI URETIM A.Ş.» ТА ТОВ «МАРЖІНАЛ»

В наслідок розподілу енергосистем колишніх республік СРСР -України та Молдови, і до сьогодні має місце істотна енергозалежність південно-західного регіону Одеської області від електропостачання Республіки Молдова.

Залежність режиму роботи мереж 110-330 кВ південно-західного регіону Одеської області від балансу потужності та схеми мережі 110-400 кВ Республіки Молдова обумовлює низьку надійність існуючої схеми електрозбереження нашого регіону і зокрема міста Ізмаїл.

Оскільки попит на електроенергію продовжує неухильно зростати як в Ізмаїлі, так і по всій Україні, зростає й інтерес до високоефективних газових турбін з використанням комбінованого робочого циклу.

З огляду на вищезазначене, одним з етапів покращення ситуації з електропостачання регіону Одеської області, є будівництво парогазової електростанції в Ізмаїлі, призначеної для електро-і теплопостачання промислових та комунальних споживачів.

Про це зазначив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, на церемонії підписання меморандуму щодо реалізації цього проєкту за рахунок інвестицій Акційного товариства з виробництва енергії AKSA.

За словами Сердара Нішлі, віце-президента компанії AKSA Energy – «AKSA Energy Company» – це частина «Kazanci Holding», основні сфери діяльності якої: виробництво електроенергії, її продаж, виробництво генераторів і продаж газу.

«Як незалежний виробник електроенергії, компанія AKSA планує фінансувати, розробляти, встановлювати та експлуатувати газову електростанцію з комбінованим циклом природного газу на 260 МВт на узгодженій території в міста Ізмаїл. Електростанція буде складатися з газової турбіни та/або двигунів та парової турбіни загальною встановленою потужністю 260 МВт, а все обладнання електростанції, включаючи все відповідне обладнання підстанцій, таке як підвищувальні трансформатори та розподільні пристрої, буде надано, встановлено та введено в експлуатацію компанією AKSA» – зазначив Сердар Нішлі.

Станція буде побудована та експлуатуватися згідно 25-річної угоди про закупівлю електроенергії. Зазначений проєкт запланований до реалізації за рахунок інвесторських коштів турецької компанії «Aksa Enerji Uretim A.S.», яка входить до складу «Kazanci Holding».

За словами Сердара Нішлі, віце-президента компанії AKSA Energy Company, статутний капітал турецької компанії — 4 млрд доларів, у штаті працює 9000 людей. Інвестуючи в проєкт в Одеській області, компанія бере на себе повне фінансування, не вимагаючи при цьому жодних державних гарантій. Супроводжувати новозбудовану електростанцію в Ізмаїлі планують протягом 25 років, а далі — передають у власність державі.