ОДИН З ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ ТА ЕСТОНІЇ Є ЕКОНОМІЧНИЙ – КАЙМО КУУСКУ

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Естонської Республіки в Україні Каймо Кууском.

За словами Посла Естонії в Україні, його державу та Україну пов’язують тісні політичні та економічні відносини, а також теплі взаємини між звичайними людьми.

“Як Посол, я всіляко прагну дотримуватись системності в українсько-естонській співпраці, яка підкріплена конкретними справами. Ми прагнемо налагодити співпрацю не лише на вищому державному рівні, але й у питаннях економічної взаємодії, використанні сучасних технологій в багатьох регіонах, зокрема в Одеській області” – зазначив в розмові з головою Одеської ОДА Каймо Кууску.

Сергій Гриневецький наголосив, що Естонія є надійним другом і важливим партнером України з широкого кола питань, то ж керівництво Одеської області буде прагнути максимальної активізації торговельно-економічного співробітництва з Естонією.

“Позиція Одещини дуже активна в міжнародних зв’язках, адже наша область має унікальні переваги, а саме: великі території багаті чорноземом, колосальний транспортно-логістичний потенціал, перспективний курортно-оздоровчий комплекс, наукові, освітні та виробничі бази, і, звичайно ж, особливий людський ресурс з властивими нашим людям, розумом, працьовитістю і підприємницькими здібностями” – додав голова Одеської ОДА.

В свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууску розповів Сергію Гриневецькому, що найбільше естонських інвестицій залучається в українську промисловість – 69,5% від загального обсягу, оптову та роздрібну торгівлю – 12,8%, операції з нерухомим майном – 7,7%.

Водночас, за словами Каймо Кууску, українські інвестори найохочіше вкладаються у сільське, лісове та рибне господарство Естонії.

“Я думаю, що одеським бізнесменам, як і представникам місцевого самоврядування, особливо в умовах реформи децентралізації, буде цікавим досвід Естонії у сфері діджиталізації та електронного урядування” — додав Сергій Гриневецький.

На думку Надзвичайного і Повноважного Посла Естонії, ще одним з пріоритетних напрямків співпраці є – економічний.

“Ми маємо якомога більше розвивати економічну співпрацю, залучати якомога більше інвестицій в Україну. Напрямків багато: це – і сільське господарство, ІТ, медицина. Вже працює Торгово-промислова палата в Естонії, яка сприяє в налагодженні контактів між українськими та естонськими компаніями, в налагодженні бізнесу в Естонії та Україні. Перш за все, це платформа для обміну інформацією щодо зміни законодавства, щодо пошуку партнерів у тій чи іншій сфері”, – резюмував Каймо Кууску.