ОДЕСЬКА ОДА ПРЕЗЕНТУВАЛА ПРОЄКТ НОВОГО ФОРМАТУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ ОБЛАСТІ КОНСУЛУ ГРУЗІЇ В ОДЕСІ

Директор Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Роман Григоришин провів зустріч з консулом-керівником Консульства Грузії в Одесі паном Торніке Берекашвілі.

Сторони обговорили досвід Грузії щодо втілення державних реформ, функціонування бізнесу та розвитку туризму. Також представники Одеської ОДА презентували проєкт нового формату інвестиційної політики ProUkraine, що впроваджується на території Одеської області за підтримки і сприяння Офісу Президента України, а також детально розповіли про роботу Агенцію регіонального розвитку і плани щодо створення якірних інвестпропозицій для кожної територіальної громади.

«У 2016 році у створених Агенціях Регіонального Розвитку по країні була велика підтримка міжнародних партнерів, тому створення довгострокової бізнес-моделі не було їхнім пріоритетом. Це стало однією з причин, чому багато Агенцій не дали якісних результатів за цей період. Одеська область на своєму прикладі хоче показати успішний кейс ефективної інвестиційної політики в регіоні», – наголосив директор Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Роман Григоришин.

Наразі в Одеській області створюється інфраструктура, що зможе обслуговувати інвестиційну політику та фокусуватиметься на розробці реальних ринкових пропозицій для внутрішніх та іноземних інвесторів у співпраці з територіальними громадами, консалтинговими компаніями, органами державної та місцевої влади.

«Проєкт дуже цікавий і головне тут – грамотно побудувати менеджмент. Якщо будуть створені комфортні умови для ведення бізнесу, то інвесторів і підприємців не доведеться шукати, вони самі охоче будуть приходити», – зазначив консул-керівник Консульства Грузії в Одесі пан Торніке Берекашвілі.

Також на зустрічі обговорено розвиток туризму і проблеми, з якими наші країни зіткнулись через пандемію. Торніке Берекашвілі підкреслив, що за цей період у Грузії було призупинено багато великих проєктів. Так, наприклад, у 2019-ому році країна прийняла близько десяти мільйонів туристів, а у 2020-ому хотіла наблизитися до відмітки у 15 мільйонів відпочиваючих. Та на жаль, через COVID-19, це – не вдалося. 

Наразі сторони домовились про взаємну підтримку та сприяння поглибленню відносин між Одеською областю та Грузією.