Музей, що на Одещині, став переможцем конкурсу Міністерства культури та інформаційної політики України

Лауреатом премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини став проект Одеського обласного центру української культури «Живий музей», відомий як музей традиційного народного мистецтва.

В ньому зібрано багато артефактів традиційного народного мистецтва Одещини. У музеї представлені всі найпоширеніші види ремесел, а саме: гончарство та кераміка, соломоплетіння, народна лялька, писанкарство та вишивка. Автентичні рушники, прикраси, речі щоденного вжитку представляють побут та звичаї давніх часів нашого регіону. Для відвідувачів організовуються індивідуальні та групові екскурсії.

Також у стінах музею проводяться пересувні експозиції. Найбільш відомим став виставковий проект «Музей вишивки» в рамках проведення «ХІ Вишиванкового фестивалю», присвяченому Дню Незалежності України.

Зала музею оснащена новітніми технологіями, окрім екскурсій проводяться семінари, консультації, майстер-класи та інші форми направлені на вдосконалення кваліфікації майстрів декоративно-прикладного мистецтва та художників Одещини.

Наразі музей нараховує 371 одиницю музейних експонатів.

Одеська обласна державна адміністрація приєднується до привітань. Бажаємо переможцям конкурсу творчої наснаги та нових перемог.

Довідково. Премія за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини присуджується щороку творчим спілкам, фольклористам, дослідникам та науковцям, які своєю діяльністю сприяють виявленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини та релігійних особливостей українського народу.