МАКСИМ МАРЧЕНКО ЗУСТРІВСЯ З ПРЕЗИДЕНТОМ НАН УКРАЇНИ АНАТОЛІЄМ ЗАГОРОДНІМ

Сьогодні Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко зустрівся з Президентом Національної академії наук Анатолієм Загороднім.

«Наша держава нині стикнулась з надзвичайним історичним викликом – війна росії проти України. Але це не тільки нас випробує, але й дає можливість побудувати нову систему взаємовідносин влади, науки і суспільства. І найголовніше підвищити значимість науковців не лише у технічному прогресі та інноваціях, а й в посиленні обороноздатності країни, формулюванні національних стратегій розвитку та воєнних потужних доктрин. Тому переконаний, що вітчизняних і безпосередньо наших одеських науковців та їхні досягнення мають знати не тільки в нашій країні, а й за її межами. Тому об’єднання зусиль регіональної влади і академії наук – важливий крок для формування наукового та інноваційного потенціалу України», – підкреслив на початку розмови Начальник Одеської ОВА.

Президент НАН України Анатолій Загородній висловив переконання, що Одещина є одним із головних осередків наукового життя в Україні.

«Залучення наукового потенціалу НАН, спільно з інвестиціями – важливий крок у процесі якнайшвидшої відбудови країни. Співпраця Національної академії наук України з університетами Одеси завжди була надзвичайно продуктивною. Приємно, що ми поглиблюємо нашу взаємодію навіть в умовах війни, адже це має вагоме значення для реалізації ключових цілей академії наук, серед яких – сприяння посиленню обороноздатності нашої країни силами наукових напрацювань вчених» – підкреслив Анатолій Загородній.

Максим Марченко підтримав цю думку співрозмовника і зауважив, що відродивши потужний науковий сектор економіки, Україна зможе витримувати міжнародну конкуренцію, а також мати значно кращі можливості обслуговувати і забезпечувати потреби Збройних Сил України.