1. Головна
  2. /
  3. Громадянам
  4. /
  5. Детінізація доходів громадян та...
  6. /
  7. Легальна зайнятість – додаткове...

Легальна зайнятість – додаткове страхування на випадок втрати роботи

Однією з головних проблем ринку праці є нелегальна або тіньова зайнятість. Працівники тіньового сектору економіки працюють і живуть поза законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин.

Офіційно оформлений найманий працівник отримує гарантовані трудовим договором умови та оплату праці, виплати у період тимчасової непрацездатності, має право на пенсійне забезпечення, допомогу по безробіттю, розмір якої залежить виключно від легального стажу та доходу особи.

Особи, чий страховий стаж за останні 12 місяців перевищує 6 місяців мають право на виплати по безробіттю, що розраховується індивідуально в процентному співвідношенні до їх середнього доходу (зарплати) в залежності від страхового стажу, але не менше мінімального розміру допомоги по безробіттю. Максимальний розмір допомоги по безробіттю становить 4 прожиткових мінімуми – з 1 липня 2019 року – 8032 грн.

У разі, якщо особа працювала без оформлення трудових відносин, або має за останній календарний рік страховий стаж менше 6 місяців розмір її допомоги по безробіттю буде мінімальним і становитиме 610 гривень.

Отже, переваги офіційного працевлаштування очевидні.