1. Головна
  2. /
  3. Громадянам
  4. /
  5. Детінізація доходів громадян та...
  6. /
  7. Легалізація трудових відносин і...

Легалізація трудових відносин і заробітної плати – один з ключових напрямків роботи служби зайнятості

Головною метою служби зайнятості є максимальне поєднання інтересів роботодавців та населення, сприяння легалізації найманої праці та працевлаштування шукачів роботи.

Фахівці центрів зайнятості залучають роботодавців до співпраці, організовують для них семінари, круглі столи, ярмарки вакансій тощо. Чим більше інформації отримає роботодавець про послуги служби зайнятості, тим скоріше він стане їх використовувати та стане партером служби.

Однією з найбільш фінансово цікавою послугою для роботодавців, яка сприяє легалізації зайнятості найманих працівників, – є компенсація єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

У 2019 році при мінімальній заробітній платі ЄСВ становить 918,06 гривень. І чим більшу заробітну плату пропонує роботодавець – тим більша сума компенсованих коштів. У разі отримання роботодавцем компенсації за декількох осіб – це велика економія.

Прикладом злагодженої роботи роботодавця та служби зайнятості є приватне сільськогосподарське підприємство «Евкаліпт», розташоване в Іванівському районі Одеської області.

Підприємство, основним видом якого є вирощування зернових культур, обробляє 600 гектарів землі, використовує модернізовану, оснащену електронікою сільгосптехніку та пропонує легальну роботу із середньою заробітною платою понад 10 000 гривень.

У серпні 2018 року на «Евкаліпт» працевлаштовано 7 шукачів роботи, у тому числі 4 – за сприяння служби зайнятості. Всі вони продовжують працювати і жоден із працевлаштованих не був звільнений на зимовий період. Адже на підприємстві добре знають, що до весняно-літнього періоду треба готуватись заздалегідь.

Керівництво підприємства налаштоване створювати нові робочі місця, легально використовувати найману робочу силу, дотримуватися законодавства по виплаті заробітної плати, в своєчасності виплати та повноти сплати податків і зборів, які будуть спрямовуватися на розвиток громади. Для цього проводяться зустрічі з керівництвом та фахівцями Іванівської районної філії Одеського обласного центру зайнятості. А допомога у компенсації ЄСВ та професійний добір працівників на підприємство, що розвивається є дуже доречною. Вже навесні на підприємстві будуть створені нові робочі місця, і цьому сприятиме допомога служба зайнятості.

Загалом робота з легалізації робочих місць характеризується кількістю заявлених до служби зайнятості вакансій. Так, у 2018 році роботодавцями було заявлено близько 38,8 тисяч вакансій з середньою заробітною платою 5,8 тис. грн.