ГОЛОВА ОДЕСЬКОЇ ОДА ЗУСТРІВСЯ З НОВИМ ТИМЧАСОВО ВИКОНУЮЧИМ ОБОВ’ЯЗКИ ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ – ДИРЕКТОРОМ ПАТ «ОДЕСЬКИЙ ПРИПОРТОВИЙ ЗАВОД»

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький зустрівся з новим тимчасово виконуючим обов’язки голови Правління – директором ПАТ «Одеський припортовий завод» Віталієм Деркаченком для налагодження комунікації та вирішення нагальних питань діяльності заводу.

«На даний час, нашою головною метою є недопущення повної зупинки флагмана хімічної промисловості України, забезпечення ефективної підготовки до приватизації заводу, як єдиного майнового комплексу та насамперед, збереження 3 тисяч робочих місць на підприємстві. Обласною державною адміністрацією постійно відстежується ситуація на ПАТ «ОПЗ» та вживаються заходи з підтримки забезпечення його стабільного функціонування. Відновлення роботи виробничого процесу в повному обсязі є важливим як для регіону, так і держави» – зауважив голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

«Хочу зазначити що на сьогодні, у підприємства відсутня заборгованість з виплати заробітної плати співробітникам, чим забезпечено гарантію соціальних та трудових прав працівників. На разі, під час зупинки виробництва мінеральних добрив, основний дохід заводу складає перевантаження аміаку, що надходить шляхом транспортування через аміакопровід» – відмітив Віталій Деркаченко.

Варто зазначити, що у такий непростий для країни та області період руйнівного наступу коронавірусної інфекції, підприємство виробляє щоденно 6 тонн кисню, який постачається у медичні заклади регіону, для застосування у лікуванні гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

В той же час, під час зустрічі обговорено питання щодо збільшення обсягів виробництва кисню на 50-100%, що сприятиме вирішенню питання  відсутності його потрібної кількості в медичних закладах Одеської області. Відповідні доручення надані головою Одеської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, що ПАТ «Одеський припортовий завод» має стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та функціонує як єдиний технологічний комплекс з виробництва й перевантаження хімічної продукції (аміак, карбамід) на експорт. Завод розпочав діяльність у 1978 році та реалізує свою продукцію на внутрішній ринок України, значна частина продукції експортується більш ніж в 30 країн.