ГОЛОВА ОДЕСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ІНВЕСТИЦІЙНОГО БАНКУ

Сьогодні, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький зустрівся з представниками Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Представництва Європейського Союзу в Україні, Міністерства розвитку громад і територій, а також представниками ПРООН, які перебувають в Одесі з офіційним візитом.

Заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло, старший фахівець Європейського Інвестиційного Банку Рой Дрейкотт, заступник постійного представника ПРООН в Україні Мана Фоуані, начальник відділу міжнародних проектів Департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад і територій України Вікторія Карась обговорили спільно з головою Одеської облдержадміністрації Сергієм Гриневецьким та його заступником Сергієм Підгайним стан готовності об’єктів та проєктів, які вже реалізуються в рамках Надзвичайної кредитної програми відновлення України на Одещині.

Надзвичайна кредитна програма відновлення України реалізується з метою відновлення соціальної інфраструктури в регіонах, які постраждали від військового конфлікту на Сході України. Програма впроваджена на підставі Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком від 22.12.2014 р, ратифікованим в квітні 2015 року. Розпорядником коштів є Міністерство розвитку громад та регіонів України. Програма реалізується на умовах співфінансування з місцевого бюджету.

Спочатку реалізація Програми проводилася в чотирьох регіонах України, а в наступні роки – і в регіонах, які взяли внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні це об’єкти соціальної інфраструктури в дев’яти областях України. Серед яких – місто Одеса.

В Одесі в рамках Надзвичайної кредитної програми з 2019 року проводиться капітальний ремонт п’яти об’єктів: будівлі поліклініки міської лікарні №8 на Фонтанській дорозі, 110, а також чотирьох шкіл – № 41 на вулиці Мічуріна, 9; № 31 на вулиці Гастелло, 90-А; № 39 на вулиці Успенська, 20; №49 на вулиці Давида Ойстраха, 12.

«В Одеській області реалізується програма Президента «Велике Будівництво» – в рамках якої триває розбудова якісної інфраструктури регіону: доріг та шкіл, дитячих садків, центрів екстреної медичної допомоги та стадіонів. А завдяки співпраці з Європейським інвестиційним банком та за підтримки Європейського Союзу, на Одещині зроблено ще один важливий крок на шляху до створення сучасних та комфортних умов освітнього процесу, покращення інфраструктури в медичній сфері. Комплексна модернізацію інфраструктури закладів освіти та медицини дозволить покращити навчальні, робочі та санітарно-гігієнічні умови, підвищити якість освітнього процесу, розширить  можливості для якісного надання медичних послуг, дозволить скоротити експлуатаційні витрати і досягти суттєвої економії ресурсів», – наголосив голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

За словами голови Одеської ОДА, розвиток Одещини можливий, зокрема, і завдяки реалізації програм Президента «Велике Будівництво» і «Велике Реставрація», та європейським інвестиціям. І в цьому відношенні угоди з Європейським інвестиційним банком, спрямовані на підтримку реформ в галузі освіти та медицини, будуть важливими для регіону і в майбутньому.