Відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ПТЕБ та НС) Одеської ОДА
Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький очолив позачергове засідання комісії з ПТЕБ та НС ОДА, в якому взяли участь керівники профільних структурних підрозділів ОДА, профільних відомств та служб з питань державної, громадської та екологічної безпеки, організацій та підприємств інфраструктури Одещини. У режимі онлайн взяли участь голови райдержадміністрацій та територіальних громад області.
Було обговорено ряд найбільш гострих, актуальних питань.
Про реалізацію заходів цивільного захисту в Одеській області в райдержадміністраціях та органах місцевого самоврядування доповіли в.о. начальника ГУ ДСНС України в Одеській області Ігор Будаленко та начальник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Одеської області Сергій Макаренко.
Основними завданнями у цьому контексті було визначено:
створення підрозділів з питань цивільного захисту у складі виконавчих органів новостворених громад та підрозділів місцевої пожежної охорони (Центрів безпеки громадян) та відповідна організація їх роботи;
забезпечення пожежної безпеки у закладах освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту;
питання щодо протипожежного водопостачання;
важливість сезонних заходів осінньо-зимового періоду;
проведення серед населення роз’яснювальної роботи та навчання діям у надзвичайних ситуаціях.
Директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності ОДА Антон Шалигайло та голова правління АТ «Одесагаз» Ігор Мітюченко поінформували присутніх про стан забезпечення послугами з постачання природного газу бюджетних закладів та установ Одеської області. Питанням, що потребує негайного вирішення є проблема відсутності угод з газопостачання між закладами бюджетної сфери (зокрема, об’єктами освіти, культури, соціального захисту тощо) та відповідними газопостачальними підприємствами й організаціями, що призводить до обмеження та припинення надання цих комунальних послуг (на початок січня таких суб’єктів – 206 (462 споживачі). Разом з тим, доповідачі зазначили, що останнім часом завдяки спільним діям ОДА та АТ «Одесагаз», спостерігається динаміка покращення ситуації.
Питання щодо залучення спеціальної техніки для ліквідації надзвичайних ситуацій у зимовий період висвітлювали в.о. начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області Ігор Будаленко та директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Наталія Одарій-Захар’єва, яка поінформувала про діяльність спеціалізованих медичних бригад постійної готовності, які працюють на базі Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вона також повідомила про особливості діяльності та спільної з Головним управлінням ДСНС роботи у разі виникнення надзвичайної ситуації. Головною проблемою доповідачі визначили відсутність повітряних суден, літаків або «Євро-коптерів» у медичному варіанті.
Ряд поточних питань висвітлив директор Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації Сергій Готко.
Ознайомившись із представленими учасниками наради інформаціями та проблемами, Сергій Гриневецький визначив першочергові пріоритетні напрямки щодо цивільного захисту та захисту населення і територій від імовірних надзвичайних ситуацій, зокрема:
створення місцевих пожежно-рятувальних підрозділів та скасування диспропорції їхнього розташування в Одеській області (на цей час по новостворених районах: Подільській – 6, Роздільнянський – 3, Березівський – 3, Одеський – 6, Білгород-Дністровський – 11, Ізмаїльський – 9, Болградський – 22);
необхідність ефективної роз’яснювальної роботи серед населення, зосередивши увагу на групах ризику (люди похилого віку, особи з обмеженими можливостями, багатодітні родини);
приведення договірних відносин з постачання газу у відповідність діючому законодавству;
здійснення позапланових перевірок засобів автономного живлення (генераторів).
Окреме доручення Сергій Гриневецький надав з приводу залучення гелікоптерів для оперативного вирішення екстрено-надзвичайних ситуацій в області. В умовах сьогодення голова ОДА вбачає оптимальний шлях вирішення цієї проблеми у налагодженні співробітництва відповідних структурних підрозділів адміністрації із Південним регіональним управлінням ДПС України в Одеській області на підставі відповідних угод щодо використання повітряного транспорту, облаштованих майданчиків, послуг фахівців тощо.
Відповідні пропозиції були внесені до проєкту рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.