В ОДЕСІ ПРОЙШЛА МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АДМІНІСТРАТИВНА ПРОЦЕДУРА: НОВА СТОРІНКА У ВІДНОСИНАХ ДЕРЖАВИ, ГРОМАДЯН ТА БІЗНЕСУ»
Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький взяв участь в Міжнародній конференції «Адміністративна процедура: нова сторінка у відносинах держави, громадян та бізнесу», що об’єднала правників, суддів, національних та іноземних експертів і представників влади та пройшла на базі П’ятого Апеляційного Адміністративного Суду.
В умовах карантинних обмежень, значна кількість учасників мала можливість долучитися до заходу в онлайн-режимі, а до офлайн-участі запросили виключно тих, хто вакцинований і має сертифікат про повну вакцинацію.
«Не викликає сумнівів необхідність законодавчого врегулювання процедурних відносин між суб’єктами владних повноважень та приватними чи юридичними особами. Саме з цією метою розроблено законопроект про адмінпроцедуру, що унеможливить бюрократизацію в органах влади, зробить взаємодію зручною та передбачуваною, а рішення – збалансованими» – наголосив голова П’ятого Апеляційного Адміністративного Суду Олександр Джабурія відкриваючи конференцію.
Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький разом народним депутатом Ларисою Білозір та заступником Міністра юстиції України Олександром Банчуком взяв участь в панельній дискусії на тему «Як змінить Закон про адміністративну процедуру модель та принципи врядування в Україні та які вигоди від його впровадження?».
«З урахуванням мого досвіду роботи, абсолютно погоджуюся в тому, що це має бути закон про закони! Адже відповідно до Конституції місцеві державні адміністрації на тій території де діють, забезпечують законність, свободи та права громадян. І як це забезпечити? У нас на сьогодні більше 800 законів працює, маємо – десятки тисяч підзаконних актів. І я, будучи народним депутатом, коли тиснув кнопку і віддавав свій голос за той чи інший закон, завжди читав висновки науково-експертного управління Верховної Ради. А зараз відчуваємо, що є цей величезний масив законодавства, та при цьому деякі процедури не є прозорими та доступними для громадян, і більше того, навіть виконавчі органи влади багато чого не розуміють в тому де і як застосовувати ці закони. А як же при цьому застосувати законність, правопорядок свобод і прав громадян? У нас є зобов’язання при угоді з Європейським Союзом саме врегулювати відносини органів влади з приватними фізичними і юридичними особами. То ж у мене тоді виникає питання до юристів: як в нас форма державного управління сьогодні? В Конституції чітко виписано – парламентсько-президентська, а по факту? Яка форма територіального устрою? Унітарна. Але ми мали унітарну, і що отримали? Форма державно-правового режиму – тут можна дискутувати, але є питання. Мені здається, що допоки ось ці базові речі, не врегулює Конституція, нам буде дуже важко вирішувати питання виконання законів, дотримуватись порядку підготовки нормативно-правових актів, їх прийняття, юридичної техніки, як говорять юристи, а саме головне – порядку тлумачення цих законів» – сказав виступаючи на конференції голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.
На думку голови облдержадміністрації, реформа диджиталізації і цифровізації може стати певним підґрунтям, яке покращить роботу органів влади і працювати за допомогою «цифри» можна буде чітко по закону.
«Виконуючи основні функції (політичні, економічні, соціальні та інші), ми повинні посилатися в першу чергу на закони, але ще раз повторююсь, що якість прийняття цих законів, їх політична доцільність в більшій частині призводить саме до тих проблем, які ми відчуваємо в спілкуванні між владою, громадянами та бізнесом. То ж певен, що треба прийняти, врешті-решт, той закон про закони, який чітко буде давати можливість чиновнику брати на себе відповідальність, і нести цю відповідальність перед судом і людьми» – додав Сергій Гриневецький.